Teisipäev, oktoober 29, 2019
 

Kinopublik oma kinole truu

kuvatõmmis
Tänavune Hiiumaa kinolinastuste ja kinokülastajate arv jääb prognoosi kohaselt mullusega samasse suurusjärku, maapiirkonna linastuste kvaliteet aga kasvab.
“Prognoosi järgi jääb meie tänavune linastuste hulk ja kinokülastuste koguarv mullusega samasse suurusjärku, koguarvudes kasvu ette näha ei ole,” ütles Arno Kuusk MTÜst Hiiumaa Kino.
Tänavuse kinoaasta tipuks Hiiumaal oli suurfilm “Tõde ja õigus”, mis saare kino­sõprade seas kogus rekordiliselt ligi 1400 vaatajat. Samuti osutus aasta esimeses pooles väga populaarseks “Ott Tänak: The Movie”.
Muuhulgas näitas Hiiumaa Kino mullu ära kõik programmi “Eesti 100” rahastuse toel valminud filmid.
“Sellel oli kindlasti oluline mõju nii suurenenud linastuste hulgale kui kinokülastuste kasvule,” ütles Kuusk.
MTÜ Hiiumaa Kino on peaaegu igal aastal suutnud kasvatada nii linastuste, näitamisele tulevate filmide kui publiku arvu ja erandiks polnud ka mullune aasta – linastuste arv kasvas  paar­kümmend protsenti, kokku näidati ligi 100 filmi ja oli 300 linastust. Kinokülastuste arv suurenes varasemaga ligi poolteist korda ja aasta lõpuks kogunes publiku kogu­summa veidi suuremaks kui 8500.
Hiiumaa kinokülastajate lemmikuteks olid mullu “Eia jõulud Tondikakul”, “Klassi­kokkutulek 2: pulmad ja matused” ja “Seltsimees laps”.
Enam kui 80 protsenti linastustest ja kinokülastustest toimuvad Kärdla kinosaalis, väljaspool kinosaali on olnud 14 linastuskohta saare eri otstes. Kuusk ütles, et järgmisest aastast saab neis hakata näitama kvaliteetsemat pilti.
Nimelt sai kinoühing Hiidlaste Koostöökogult LEADER meetme toetuse digitaalse rändkinotehnika soetamiseks, mullu saadi kokku projekti elluviimiseks vajalik omaosalus ja sel sügisel viidi läbi riigihange seadmete soetamiseks. “Käimas on viimased hankega seotud menetlustoimingud ja loodetavasti saab juba lähiajal hanke võitjaga leping sõlmitud,” selgitas Kuusk, et loodetavasti saabuvad seadmed aasta lõpus või uue aasta alguses. “Seejärel saame eelkõige Hiiumaa maapiirkondade filmisõpru üllatada kvaliteetsema ja mõõtmetelt suurema pildi ning kordades suurema filmivalikuga.”
Ka statistikaamet lõi numbrid kokku ja leidis, et möödunud aasta oli hea nii filmide tootmise kui kino­külastuste arvu poolest. Mullu toodeti Eestis 34 täispikka filmi, neist kinolevisse jõudis samal aastal 22. Kinos käidi rekordiliselt palju: 3,6 miljonit korda, mis teeb 275 kinokülastust saja elaniku kohta.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411