Reede, oktoober 18, 2019
 

Investeerimiskelmid õngitsevad ohvreid ka Hiiumaalt

Üha enam tülitavad telefoni teel inimesi investeerimiskelmid, kes pakuvad kiiret rikastumisvõimalust. Hiiumaal keegi teada­olevalt nende õnge veel läinud pole.
PPA Lääne prefektuuri Kärdla politseijaoskonna menetleja Mare Liik ütles, et tavapärase stsenaariumi kohaselt helistatakse võimalikele ohvritele välismaiselt telefoninumbrilt. Tema on seisukohal, et kahtlastele telefonikõnedele pole tarvis vastata, kuna suure tõenäosusega on teisel pool toru investeerimiskelm, kes lubab vastajale suurt rikkust. Veel enam, kindlasti ei tohi neile tagasi helistada, sest sageli lõppeb see kopsaka telefoniarvega.
“Telefoni teel toime pandavate investeerimiskelmuste skeem on väga lihtne – helistaja ehk investeerimiskelm valib välja ohvri, keda hakkab telefoni teel õngitsema,” rääkis Liik. “Õngitsema tähenduses, et oma manipuleeriva läbi­rääkimisoskusega püüab ta ohvrit veenda raha investeerimisele järgnevas kasumis.”
Kelmusjuhtumid võivad pihta hakata juba väikestest summadest. Mingil hetkel näitavad kelmid ohvritele, kui suureks nende kasum vahepeal kasvanud on, küsitakse lisaraha ja nii see jada pidevalt kasvab.
Suurim kahju üle 100 000 euro
Liiki sõnul on PPA kriminaal­büroo menetlenud juhtumeid, milles suurimad kahju­summad on ulatunud üle 100 000 euro. Ligi kolmandiku moodustavad 10 000–­50 000eurosed kahjud. “Kelmid võtavad ära kõik, mida inimene pahaaimamatult on nõus “investeerima”, see­juures algavad kahjusummad 200 eurost,” rääkis Liik.
Ta rõhutas, et ükski ohver pole tänaseks päevaks oma raha tagasi saanud. “Kui siiski otsustatakse tundmatule välismaa helistajale vastata, siis toonitan, et selliste kõnede puhul tuleks siiski jääda kahe jalaga maa peale – elu ei ole pelgalt nii lihtne, et keegi teile tundmatu inimene lubab teie raha kasvatades suurt kasumit ja seda kõike lihtsalt niisama, heast tahtest.”
Liik soovitab kahtlased sisse­helistavad telefoninumbrid koheselt blokeerida ja anda sellest teada PPA infoliinil 612 3000.
“Kuna telefoni teel “investeerimisvõimalust” pakkuvad kelmid on väga osavad suhtlejad, on oluline, et vestlust nendega arendada ei maksa, sest pikemalt vesteldes on suurem võimalus neid uskuma jääda,” tõdes Liik.
Tema sõnul tegutsevad investeerimiskelmid ka internetis, seega tasub meeletut kasumit lubavasse investeerimis- ja soodsatesse laenu­pakkumistesse suhtuda pessi­mistlikult.
Liik ütles, et Hiiumaal ei ole veel ühtegi sellelaadset investeerimiskelmuse juhtumit menetluses, kuid politseil on info, et ka siit on püütud ohvreid leida.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411