Reede, oktoober 18, 2019
 

Haigla sünnitusosakond liitus sünnitusmajade toetusfondiga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Septembris avaldas Hiiumaa haigla soovi liituda Eestimaa sünnitus­majade toetus­fondiga ja oktoobri alguses saigi sellest kaheksas fondiga liitunud sünnitusosakond Eestis.
“Suur rõõm on selle üle, et Hiiumaa haigla avaldas ise soovi meiega liituda – see näitab, et oleme oma heategudega silma jäänud,” sõnas fondi tegevjuht Raili Friedemann.
Aprillist juunini toimus Saare­maal kampaania, mille käigus koguti raha Kuressaare haigla sünnitusosakonnale uue vastsündinute elustamislaua tarvis. Kampaania õnnestus ja elustamislaud jõudis kohale augustis. Samaaegselt korraldas Hiiumaa haigla kampaaniat koostöös Mark Aivo Takise turismifirmaga Estravel. Selle kampaaniaga kogutakse samuti raha vastsündinute elustamislaua jaoks, kampaania kestab veel ja seade on plaanitud osta detsembris.
Estravel toetab elustamislaua ostu 10 000 euroga ja juurde on vaja koguda veel 6026 eurot. “Kui suutsime Saare­maal kokku saada toetusi üle 31 000 euro, siis loodan, et ühe kuuga Hiiumaale 6000 eurot koguda on täiesti reaalne,” ütles Friedemann.
Oma panuse saab anda toetusfondi veebilehel www.aitanalustadaelu.ee Kolmapäeva ennelõunaks oli seal Hiiumaa haigla sünnitusosakonna toetuseks kogunenud juba 570 eurot.
Eestimaa sünnitusmajade toetusfond on heategevusfond, mille peaeesmärk toetada sünnitusosakondi üle Eesti neile vajalike innovaatiliste aparaatide soetamisel ja personali koolitamisel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411