Teisipäev, oktoober 22, 2019
 

Ettelugemise võistluse kolmas koht tuli Hiiumaale

Eesti lastekirjanduse keskus
Pühapäeval tähistati Eestis ettelugemise päeva, mille auks toimus laupäeval Eesti lastekirjanduse keskuses vabariikliku ettelugemise võistluse “Heal meelel, ilusal keelel” finaal.
Eesti parimaks ettelugejaks valiti Saskia Hannus Tallinnast, teise koha sai Janelle-Marleen Taru Võrumaalt ja kolmandaks tuli Emmaste põhikooli õpilane Renate Kastein.
Lugemist hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid kirjanik Sulev Oll, lastemuuseumi Miiamilla esindaja Jane Meresmaa-Roos ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone.
“Ettelugemine on mõnus ühistegevus, kus ühes loos kulgevad koos nii lugeja kui ka kuulaja. Lisaks sellele, et lugemine võiks olla ilus peretraditsioon, on see ka lapse arengule ülioluline,” lausus Eesti  Triin Soone.
Üleeestilise neljandate klasside ettelugemise võistluse finaali tulid kokku piirkondlike eelvoorude parimad osalejad. Hiiumaa eelvoor toimus 10. oktoobril.
Eesti keele aasta ning oktoobri kui lugemise ja mängukuu märkimiseks lugesid võistlejad heas eesti keeles kirja pandud lugusid. Kuna eesti keele rikkuseks on ka meie murded, sai võistlusel kuulata lugusid nii lastekirjanduse klassikast kui ka pärimuslike murdelugude varasalvest.
Ettelugemise päev Eesti lastekirjanduse keskuses sai alguse 1994. aastal. Praeguseks on päeva ideega kaasa tulnud paljud koolid, lasteaiad ja raamatukogud üle Eesti. Sel päeval korraldatakse hommikusi ettelugemisi, nii ühis- kui ka võistulugemisi. Päeva eesmärk on juhtida tähelepanu ettelugemise olulisusele lapse arengus ning näidata, et see võib olla tore ning hariv tegevus.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411