Teisipäev, oktoober 15, 2019
 

Arenguseminari uued tunnustused

Harda Roosna | Hiiu Leht
Arenguseminaril anti teist korda välja Hiiumaa ettevõtlus­sõbra ja esimest korda kogukonna tegija aunimetus.
Ettevõtlusnädalal tänati ette­võtjaid üle kogu Eesti, nii ka Hiiumaal. Suuremõisa lossis korraldatud igaaastasel, järje­korras 22. arenguseminaril andsid aasta aunimetused üle arenduskeskus ja ettevõtjate liit.
Teist korda välja antud Hiiumaa ettevõtluse sõbra aunimetuse pälvis OÜ Faasion juhataja Tanel Malk, kes kümme aastat panustas oma põhitöö kõrvalt Hiiumaa ettevõtjate liidu (HEL)juhtimisse.
“Eks iga tunnustus, olgu see siis suurem või väiksem, teeb südame soojaks,” ütles Malk Hiiu Lehele. “See konkreetne tunnustus tähendab, et minu tegevus ettevõtjate liidus on inimestele silma jäänud ja seda on peetud mingil määral Hiiumaa jaoks oluliseks – loomulikult teeb rõõmu, kui saad kinnitust, et oled ajanud õiget asja.”
Malk: Koos on jõud suurem
Kuigi Malk HELi juhiameti sel suvel maha pani, on ta jätkuvalt seda meelt, et koostegemisel ja koos probleemide lahendamisel on suurem jõud kui igaühel omaette nokitsedes. “Seetõttu on ka Hiiumaa ettevõtjate liidu roll minu arvates ühiste probleemide ja väljakutsete lahendamiseks oluline.”
HELi juhina proovis ta ise ettevõtjate ühiseid valupunkte leida ja nendega vastavalt tegeleda. Üks suur teema, mis läbivalt selle kümne aasta jooksul on saare ettevõtjaid ühendanud, on Hiiumaa transpordiühenduste küsimus.
“On hea tõdeda, et parvlaevaühendus on selle ajaga palju muutunud ja seda paremuse poole,” nentis Malk.
Meenutagem, et 2010. aastal teatas tollane majandus­minister Juhan Parts Hiiumaa ettevõtjate soovist lõpetada “Leedo okupatsioon” Hiiumaal. Nii selle välja­ütlemise kui lubatud parvlaevaühenduste maksumuse analüüsi väljanõudmise taga oli Hiiumaa ettevõtjate liit eesotsas Tanel Malgaga.
Hiiumaa ettevõtjate liidu juhatuse esimeheks valiti Tanel Malk 2009. aastal ja ameti pani ta maha tänavu suvel. Uus juhatus, kuhu kuuluvad Kaja Antons, Martin Kagadze, Arno Kuusk, Agur Nurs ja Aivo Kriiska, valis HELi juhtima Arno Kuuse. Tema ulatas Tanel Malgale ka tänumeene ja aukirja.
Kogukonna tegija 13 aastat
Esimest korda välja antud Hiiumaa mainekujundaja tiitli pälvis OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar, auhinda käis vastu võtmas HTÜ juhatuse liige Kaja Antons, kelle tööd ette­võtte kaasajastamisel oleme leheveergudel pidevalt kajastanud.
Teist korda välja antud kogu­konna tegija aunimetuse pälvis MTÜ Kohvikutepäev. Auhinda vastu võtmas kedagi ei olnud, kuid ühingu liikmeteks on kohvikute­päeva idee autorid Ere Naat ja Ly Johansen. Kogu Eestis ülipopulaarse, Kärdlas alanud ja hiljem ülehiiumaaliseks kasvanud kohvikutepäeva korraldust on nemad kahekesi eest vedanud 13 pikka aastat.
Tänavune uuendus oli ka see, et Hiiumaa arenduskeskus kutsus tiitlisaajaid esitama ning moodustas hindamiskomisjoni, mille liikmed otsustasid tiitlite saajad.

Aasta tegija OÜ Stonefish
Nominendid olid OÜ Korras­hoid, AS Dagöplast, AS M ja P Nurst, OÜ HMPK, OÜ DAGOpen, TÜ Hiiumaa Tarbijate ühistu.
Aasta alustaja OÜ Kosla­pesa
Nominent: OÜ IWeld
Aasta investeerija OÜ Männaka (1,8 miljonit eurot)
Nominendid: OÜ HMPK (1,2 miljonit eurot), HTÜ kontsern (0,9 miljonit eurot), AS Dagö­plast (0,8 miljonit eurot).
Hiiumaa ettevõtluse sõber Tanel Malk
Nominendid: André Abner, Sander Kopli.
Hiiumaa mainekujundaja OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar
Nominendid: AS Dagöplast, OÜ DAGOpen
Kogukonna tegija MTÜ Kohvikutepäev
Nominendid: OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar, MTÜ Kassari Hõng, MTÜ Jaanika Jalgpallikool, MTÜ Soonlepa Arenduskeskus, MTÜ Orjaku Külaselts, MTÜ Hiiumaa Käsitööselts, MTÜ Hiiumaa Loovisikute Vabaühendus HiKu (Nelja Nurga Galerii), MTÜ Hiiumaa Merepääste selts, Luidja Tsirkusetalu, MTÜ Baabad.
Aasta tegu Veeteede amet Rukki kanali süvendus­tööd
Väike ja visa OÜ Wattampex

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411