Reede, oktoober 18, 2019
 

Aasta alustaja: meil on veel ideid!

erakogu
Alustava ettevõttena ära märgitud OÜ Koslapesa püüab ja ostab kokku kala, enim tuntust on neile toonud “Iidlase maius”.
2018. aasta alustaja tiitli saanud OÜ Koslapesa on pere­firma, mille 2017. aastal asutasid elukaaslased Liana Vaino ja Virkko Martin.
Eelmisel nädalal Suure­mõisa lossis toimunud pidulikul tseremoonial aunimetust vastu võtmas käinud Liana Vaino ütles, et tunnustus tuli nende jaoks ootamatult: “Me poleks seda üldse oodata osanud, aga sellegipoolest on tore, et märgatakse.”
OÜ Koslapesa põhitegevuseks on kalapüük ja kokkuostmine. “Eelmisel aastal oli tegelikult rohkem isegi kala äravedu,” selgitas ta, et mullu viidi Hiiumaalt Pärnusse koguni 41 tonni kala.
Vaino oletas, et ilmselt siiski ei toonud kalapüük ja kokkuost neile aasta alustaja tiitlit, vaid siiski tootesari “Iidlase maius”.
“Kuna meil kala on, siis hakkasime ka selle kuivatamisega tegelema,” rääkis ta, kuidas kuivatatud kalatoodete sari alguse sai. Ka polnud varem Hiiumaa poodides kohalikku kuivatatud kala saada. Kaks aastat kuivatasid nad kala ainult enda ja sõprade tarbeks. Mullu suvel aga hakkasid selle vastu huvi tundma ka kohalikud toitlustusasutused.
Esialgu kuivatasid nad kala kodus, veterinaarametilt loa saanud köögis, tänavu aga tegid oma väikese kalatööstuse. Selleks saadi ligi 10 000 eurot Euroopa Liidu kalandus­fondist, mille toetusi vahendab MTÜ Hiiukala.
OÜ Koslapesa kuivatab maiuseks erinevaid kalu, mida hooajal just saada on, näiteks säinast ja haugi, aga ka lambaliha. Lisaks toodetakse säinahakkliha, mida iga nädal kauplustesse viiakse. “Meil on veel mõtteid, mida kõike uut teha,” lubas ta peagi uute toodetega välja tulla.
Hiidlase maiuspalad on müügil Coop Hiiumaa kauplustes, samuti laatadel. “Üritame neid ka saarelt välja saada, aga praegu lihtsalt ei jõua,” ütles Liana Vaino.
Lisaks kalapüügile, kokkuostule ja kala väärindamisele tegeleb pere ka lamba­kasvatusega.
Küsimusele, miks just nii­sugune nimi, Koslapesa, vastas Liana Vaino, et see nimi kõlab nii huvitavalt ja seetõttu see ka valituks sai. Puulaiu sadamas, kus nende ettevõte põhiliselt kala püüab, aga asub nende esivanemate maal mõrrakuur, mida samuti Kosla­pesaks kutsuti.

Kuidas valitakse aasta alustaja
Aasta alustajana tunnustatakse kuni kolm aastat Hiiumaal tegutsenud ettevõtet uuendusliku idee või võimsa alguse eest. Kuni kolm aastat sellepärast, et riiklikes toetus­programmides kategoriseeritakse alustavat ettevõtet just sellises ajaskaalas.
Aasta alustaja kategooria nominatsiooni aluseks on võetud majandusaasta aruanded, hea maksekäitumine ning majandustulemused, sh müügikäibe suurus, käibe kasv ja majandusaasta kasum/kahjum. Samuti oli oluline, et ettevõte tegutseks Hiiumaal.
Nii jäävad automaatselt valimist välja ettevõtted, millel majandusaasta aruanne esitamata, aga ka majandusaasta kahjumiga lõpetanud ettevõtted, suure maksuvõlgnevusega ettevõtted ja/või ettevõtted, mis küll registreeritud Hiiumaale, aga mille põhitegevus ei toimu siin.
Sel aastal küsisime arvamust ka avalikkuselt, kuid lõpliku otsuse tegi spetsiaalselt selleks kokku kutsutud hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Hiiumaa arenduskeskuse, Hiiumaa valla, Hiiumaa ettevõtjate liidu, MTÜ Hiidlaste Koostöökogu, Swedbanki ja Hiiu Lehe esindaja. OÜ Koslapesa osutus valituks, kuna vastas kõikidele kriteeriumitele.
Mari-Liis Hirv
Hiiumaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultant

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411