Teisipäev, oktoober 8, 2019
 

5 miljonit eurot maksnud kaabel tagab ka Hiiumaa elektrivarustuskindluse

Eleringil valmis üle 5 miljoni euro maksma länud Muhu-Orissaare merekaabel, mis parandab nii Saaremaa kui Hiiumaa elektrivarustuskindlust.
“Seni sõltusid Saaremaa ja Hiiumaa täielikult Väikese väina tammil kulgevatest õhuliinidest, mille rikke korral oleks saared jäänud elektrita. Nüüdsest on Saaremaa ja Hiiumaa tarbijate elektritoide dubleeritud Väikese väina merekaabliga ehk saarte varustuskindlus põhineb kahel eraldi paikneval ühendusel,” rääkis Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.
Lepingu kaabli rajamiseks sõlmis Elering firmadega Merko Infra ja Connecto aasta tagasi,  kaabel paigaldati selle aasta augustis ja pingestati eelmisel nädalal.
Kaabel valmistati Soomes Prysmiani tehases spetsiaal­selt selle elektriühenduse jaoks. Väikese väina esimese merekaabli rajamine läks Eleringile maksma enam kui 5 miljonit eurot.
Järgmisel suvel paigaldavad samad ehitajad samasuguse uue merekaabli ka Suurde väina, kus esimene kaasaegne elektrikaabel alustas tööd neli aastat tagasi. Uued kaablid Väinameres jäävad tarbijaid teenindama 50–60 aastaks ja on piisavalt võimsad, et tulla toime ka tarbimise märgatava kasvuga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411