Teisipäev, oktoober 15, 2019
 

2,2 miljoni eurone keskväljaku ehitusleping sõlmitud

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa vallavalitsus sõlmis eelmisel nädalal Kärdla Keskväljaku ehituslepingu ASiga Merko Ehitus Eesti. Lepingu hind ilma käibemaksuta on 1,87 miljonit eurot, koos käibemaksuga 2,2 miljonit eurot.
Kümne tööpäeva jooksul lepingu sõlmimisest arvates peab ehitaja esitama tööde ajagraafiku.
Vallapoolsed nõudmised on, et kogu ehitusperioodi peab väljak olema kahe­suunaliselt läbitav liikluseks ning väljaku võib liikluseks sulgeda üksnes osade kaupa. Võimaldada ja korraldada tuleb liinibussi läbisõit selle tavapärast sõiduplaani katkestamata. Samuti peab töövõtja tagama, et ehitustööd võimaldaks väljakuga piirnevate ettevõtete ja kaubandusasutuste häireta ja ohutut toimimist kogu ehitusperioodi jooksul. Kõik mürarikkad tööd tuleb teha Kärdla osavalla vanemaga kokkulepitud ajal.
Töid alustatakse Rookopli tänava poolt. Arhitektuursed vormid nagu pergola, lipumastid, purskkaev, mänguala, haljastustööd ja katendid peavad olema lõpetatud 15. juuniks 2020. Lõpliku valmimise tähtaeg on hilisem, oktoobri lõpp 2020. Tööde garantiiaeg on vähemalt 36 kuud, osade tööde puhul kümme aastat.
Keskväljaku ehitusprojekti autorid on OÜ Skepast&Puhkim ja arhitektuurikonkursi võitnud MARELD landskapsarkitekter AB Rootsist.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411