Teisipäev, september 3, 2019
 

Vaatame kalevivabriku pilte

Elmo Viigipuu kogu
On juba tavaks kujunemas, et Hiiumaa muinsuskaitse selts, Hiiumaa muuseum ja Hiiu kogujate selts kutsuvad ühel septembrikuu pärastlõunal huvilisi vanade piltide ühisvaatamisele.
Seekord koguneme laupäeval, 7. septembril kell 12.30 Pikas majas, kus juba mõnda aega on vaatamiseks näitus “Nähtamatu juubilar — Kärdla kalevivabrik 190”. Sellest tulenevalt on ka seekordne vanade fotode valik seotud kalevivabrikuga. Vaatame üle, kui hästi kajastavad säilinud fotod vabriku majade juures toimunud muutusi, vabriku tegevust ja kuivõrd need aitavad meil ette kujutada, kuidas see Kärdla jaoks nii oluline ettevõte läbi aegade välja nägi.
Hiiu kogujate seltsi veebilt (www.hiiumaa.filateelia.ee) leiab huviline juhatust, kuidas üles leida Kärdla kalevivabriku pildid veebi­lehtedelt MUIS ja AJAPAIK. See sobib lohutuseks neile, kes laupäeval kohale tulla ei saa ning isu tekitamiseks neile, kellel võimalus kohtumisel osaleda.
Seekord on ka kohtumise toimumispaik vahetult seotud käsitletava teemaga. Pildil oleva 1926. aasta septembris postitatud fotopostkaardi puhul on kasutatud Nikolai Königsfesti fotot, mille teadaolev varaseim kasutus trükitud postkaardina on 1911. aasta jaanuaris.

Elmo Viigipuu

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411