Reede, september 13, 2019
 

Umbusaldus või isiklik rünnak

Eilsel volikogu istungil andis opositsioon üle umbusaldusavalduse volikogu esimehele Aivar Viidikule. Avaldusele kirjutas alla kaheksa volikogu liiget.
Volikogu fraktsiooni Kodusaar liikme Tarmo Männi ette loetud avalduses seisis, et Viidik ei sobi juhtima vallavolikogu. Põhjenduseks toodi, et volikogu istung toodi nädal varasemaks.
Selle põhjuseks oli, et Keskväljaku hanke pakkumised olid planeeritust suuremad ja volikogu peab võtma seisukoha. Mänd leidis aga, et midagi poleks muutunud, kui volikogu istung oleks toimunud nädal hiljem.
Viidik teatas juba 22. augustil toimunud istungil, et tõenäoliselt võib järgmine istung toimuda varem kui 19. september. Seda kinnitab ka volikogu protokoll ja ühegi volikogu liikme protesti sellele ei järgnenud.
“Eelmisel kolmapäeval saatsin isiklikult Kodusaare fraktsioonile teate, et volikogu istung toimub suure tõenäosusega 12. septembril,” ütles Viidik eilsel istungil. “Tarmo Mänd ütles mulle, et kui ma hommikuks kõrvu lonti pole tõmmanud, teeme umbusalduse – kas nüüd käivadki asjad nii?”
Volikogu esimees ütles, et kuna umbusaldusavaldusel pole juriidilist ega õiguslikku põhjendust, tõlgendab ta seda kui isiklikku rünnakut.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411