Reede, september 27, 2019
 

Tööandja: Eeliseks on siin lojaalsed töötajad

Liina Siniveer
Kõrgessaare maanteel asuv OÜ Lade on kaubamärgi Marinepool kaudu Euroopa suurim pääste­vestide, merendus­riiete ja mereohutustarvikute tootja.
Ettevõtte juht Gerhard Eberle ütles kohtumisel valla, arendus­keskuse ja töötukassa esindajatega, et nad on ennast võimalikuks majandusseisakuks hästi ette valmistanud ning ta saab garanteerida, et nende töökohad säilivad. Hiiumaa eeliseks nimetas Gerhard Eberle lojaalseid töötajaid: “Me ei ole kriisi ajal ühtegi töökohta vähendanud ja inimesed väärtustavad seda.”
Kärdla tootmises töötab 35 inimest, ettevõttel on tehased ka Haapsalus ja Ukrainas. Ukrainasse viis OÜ Lade töökohad kuus aastat tagasi, kui palkas seal 20 inimest, praeguseks on seal 130 töötajat. Eberle märkis, et Ukrainas on odavam toota kui Hiinas, samas on Ukraina töökultuur meiega sarnane. Ukraina tootmist nimetas ta Hiiumaa tehase garantiiks, kuna Eestis tehakse toodangu lõplik kvaliteedikontroll.
Eestis tootmise eelistena tõi Eberle välja, et Eesti on OÜ Lade sihtturgudele lähedal ja see tagab võrdlemisi kiired tarned. Samuti kiitis ta Eesti kiiret ja lihtsat maksusüsteemi.
Samal teemal saab lugeda Hiiumaa valla kodulehel vald.hiiumaa.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411