Reede, september 6, 2019
 

Slackbatuudid meelitavad noori nutiseadmetest eemale

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Mitme kooli juures ootas lapsi õppeaasta alguses tore üllatus – slackbatuut, kus lapsed saavad vahetunnis turnida.
Slackline on postide vahele kinnitatud lint ehk liin, millel kõndimiseks peab tasakaalu hoidma. Emmaste, Suuremõisa, Palade ja Kärdla kooli juurde aga paigaldati slack­batuudid ehk kahekordne tasakaaluliin, mille küljes on ka turvarihm.
Hiiumaa valla haridus­spetsialist Ivi Remmelg ütles, et igaühel neist on erinev saamislugu. Kärdla põhikool soetas tasakaaluliini, tasudes selle eest kooli eelarvest. Emmastes paigaldati see kohaliku noortekeskuse algatusel ja saadi kingitusena. Palade ja Suuremõisa kooli juurde paigaldati tasakaaluliin Pühalepa noortekeskuse algatusel, raha selleks tuli huvihariduse eelarverealt.
Pühalepa noortekeskuse juhataja Klaire Leigri ütles, et mõte see tore vahend kooli juurde paigaldada tuli neil eelmisel õppeaastal Soomaal aset leidnud noortekohtumisel. Seal said Hiiumaa noored esimest korda tasakaaluliini proovida. “Ka pärast nelja tundi harjutamist neil endiselt sellest isu täis ei saanud,” meenutas Leigri.
Seejärel kutsuti slackline´i-poisid kooliaasta lõpus Hiiumaale, et uut põnevat harrastust tutvustada. Samuti osutus see ülipopulaarseks ka Pühalepa osavalla jaanitulel.
Sportlik aasta Pühalepas
Osavallavanem Liili Eller rääkis, et käesolev aasta on Pühalepas üldse ülitervislik ja -sportlik: Suuremõisas avati välijõusaal, kohe saavad valmis terviserada ja madalseikluspark ning lisaks paigaldati koolide juurde tasakaaluliinid.
“Kõik selleks, et noori nuti­seadmetest eemale saada ja pakkuda võimalikult palju põnevat tegevust vabas õhus,” selgitas Eller.
Nii ongi Käina kool, Kärdla põhikool, Suuremõisa laste­aed-põhikool ja Emmaste põhikool liitunud liikuma kutsuva kooli programmiga.
Ivi Remmelg lisas, et koolide juurde on kavas paigaldada veel rohkem lapsi liikuma kutsuvaid rajatisi. Seejuures püütakse leida selliseid vahendeid, mida noored saaks iga kell kasutada ise, ilma juhendajata.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411