Teisipäev, september 10, 2019
 

Saarlane armastab hiidlase toidukraami

Maanus Masing/Saarte Hääl
Maanus Masing/Saarte Hääl
Saaremaal kulmineerub suvi nädalase toidufestivaliga ja Kuressaare tänavapiknik on üks oodatumaid sündmusi, kus Hiiumaa ettevõtjad osalesid kuuendat korda.
Sel aastal lisas tänavapiknikule pidulikkust pikisilmi oodatud uuenenud Kuressaare kesklinna avamine. Tänavad, söögikohad ja hotellid täitusid kiiresti kuna külastajaid oli üle kuue tuhande.
Saaremaa suurel turupäeval ja tänavapiknikul käivad hiidlased Reet Kokovkini ja Ly Johanseni eestvedamisel.
Johansen ütles, et toidufestival on innustav ja imetlusväärne eeskuju Saaremaa Arenduskeskuse, vallavalitsuse ja erasektori koostööst ning tõestab hästitoimiva mudeli võimalikkust.
Ta rõõmustas võimaluse üle saarte väiketootajate kaubavahetust edendada. “Tarbijana on esimene eelistus muidugi hiiumaine toit ja teisena kindlasti Saaremaa tooted,” kinnitas Johansen ja lisas, et Saaremaa kaupade lett meie poodides võiks rikkalikumgi olla.
Hiiuaa ettevõtjaid tõsteti esile
Hiidlaste telgi ümber tiirlesid nii vorsti- kui õllesõbrad ja kalašokolaad kogus aina fänne juurde. Hiiu Pagari laadasaiad, leivad ja küpsetised kahanesid kiirelt ja veel enne laada lõppu olid lauad tühjaks müüdud.
“Ükskõik millise pagaritoote lahti lõikad, selle kohe ka ära müüd. See viitab selgesti meie toodete headusele,” rõõmustas ühistu juhataja Kaja Antons.
Rõõmsalt naeratavad müüjad tõmbasid magnetina ostjaid ligi, nagu ka hea huumor, mida vorsti- ja õllemüüja Koore Ain filigraanselt valdab.
Turuplatsi vastasmaja akendest vaadanud kohalikud ei pidanud pikalt vastu ning tulid Hiiumaa telgi juurde uudistama, mis möll seal käib. Hea ilm oli muidugi ka üheks eduteguriks.
Tahaks oma tänavapiknikku!
Õhtune tänavapiknik ehk toidukilomeeter tegi nii mitmedki hiidlased lausa kadedaks. Iga laudkond oli oma toidukraami, veinivaliku ja lauahõbedaga välja tulnud. Valge linaga kaetud lauad looklesid mööda Lossi tänavat. Sume septembriõhtu mõnusas seltskonnas kaasavõetud piknikutoitudega konkureerivad restoraninädala parimate pakkumistega, avaldas nii mõnigi mekkija arvamust.
Kohad tuli varakult kinni panna ja spontaansed soovijad jäid paraku lauata. Kokku oli kilomeetripikkuses reas 540 lauda ja kuigi neli neist oli hiidlastele hõivatud, tuli meil kõhud ikkagi koomale tõmmata, et kõik kenasti ära mahuksid.
Kui ühine sumisemine läbi sai, oli võimalus suunduda mõnusatele jätkupidudele Kuressaare linna kohvikutesse ja restoranidesse.
Hiiumaa ettevõtjad võtsid sündmuse kokku öeldes, et jäävad igatsema oma uut keskväljakut, et oleks koht, kus midagi sama toredat korraldada.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Matilda

    Saarlastel töesti veab, et neil nii head naabrid on.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411