Reede, september 27, 2019
 

Raha kuuendaks reisiks tuleb

Kaks talve käis kõva kemplemine selle üle, et Helter­maa–Rohuküla liinil vähendati talvel põhigraafiku reise kuuelt viiele.
Kolmapäeval riigikogule tuleva aasta eelarvet esitledes nimetas pea­minister Jüri Ratas suur­saarte ühendusi: Kuressaare–Tallinna liinile suurem lennuk, talviste graafikute tihendamine Rohuküla–Heltermaa liinil ning suvest Virtsu–Kuivastu liinile lisalaeva hankimine.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles, et valla­valitsus esitas juba kevadel riigieelarve strateegiasse taotluse selleks, et talviseks nn madal­hooajaks lisada parvlaevade sõiduplaani täiendav, kuues väljumine.
“Lisaks taotlusele oleme aktiivselt teinud eeltööd nii vedajaga kui pidanud läbirääkimisi peaministriga, kes selgelt mõistis hiidlaste muret ja toetas meid,” rääkis Rand. “Eile riigi­kogus riigieelarvet üle andes kinnitas peaminister, et
2020. aasta riigieelarve arvestab selle taotlusega ning on mahtu suurendanud. See omakorda loob tingimused, et aasta ringi kehtiks samasugune põhi­graafik. Ühtlasi kaoks sellega vajadus kolmeks talvekuuks, jaanuarist märtsini kogu Hiiumaa ja hiidlaste liikumisi muuta.”
Vallavanema sõnul jätkub nüüd koos vedajaga TS Laevad ning saare ette­võtjate esindajatega detailsem töö kõiki osa­pooli rahuldava sõidu­plaani välja­töötamiseks.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411