Reede, september 20, 2019
 

Orienteerujad suurvõistlusel

14.–15. septembrini olime võistlemas Tartumaal Vitipalus. Koos rahvusvahelise võistlusega Suunto Games toimus seal ka naiste ja meeste põhiklassides rahvus­vaheline võistlus Euro­meeting. Euromeetingu sportlastele kaasa elamiseks oli võistluskeskuses suur ekraan, mille kaardil liikuvad punktid olid võistlejad. Sai jälgida, kuidas parimad läbivad kontrollpunkte, millal seisatavad, millal jooksevad teed mööda, millal otse üle mägede ja läbi võsastiku. Võistlusmaastik Vitipalus on väga detailirohke. Kui esimene võistluspäev oli soe, päikesepaisteline, siis teisel päeval läksid võistlejad metsa vihma ja külma tuulega.
Osalejaid oli üle 110 sportlase 11 riigist. Võistluse parimad selgusid kahe päeva aegade liitmisel. Hiidlasi oli võistlemas 27, neist 15 Hiiumaa spordikooli õpilast. Kahepäevase võistluse tulemusena võitis hiidlastest esikoha Ade Timmusk N21B klassis, teise koha saavutasid Toivo Saue M70 ja Mati Mägi M35 võistlusklassis, kolmanda koha said Eliise Kesküla N16 ja Kustu Künnapas M18 vanuseklassis.
Tublilt esinesid meie noored orienteerujad: esikoha N14 klassis võitis Maria Eller, teise koha Herta Kesküla, võistlejaid oli selles vanuseklassis 16. N9 nöörirajal oli esimene Kirke Väli ja N10 tugirajal Marta Maripuu, Atso Kesküla oli teisel kohal M9 tugirajal.
Väga tublid olid ka teised meie noorimad, nööri- ja tugiraja läbinud Martin Samorodni, Jan Samorodni, Johanna Viilukas, Johanna Trei, Mia Esta ja Joosep Esta.
Anu Saue, treener

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411