Teisipäev, september 10, 2019
 

Õppehoone ostis riiulifirma?

Hiiumaa vallavolikogu ei kasutanud Hiiumaa ameti­kooli endise õppehoone puhul ostueesõigust.
Juulikuus müüs Riigi kinnis­vara aktsiaselts Suure­mõisas asuva hoone uuele omanikule ja kahe kuu jooksul oli vallal õigus kasutada ostueesõigust.
Pühalepa osavallakogu soovis, et vald hoone omandaks. Häältega 13 poolt, üks vastu ja viis erapooletut, loobus volikogu siiski ostueesõiguse kasutamisest.
Volikogu istungil põhjendas vallavalitsuse liige Liili Eller ostueesõigusest loobumist sellega, et vald ei vaja seda kinnistut oma ülesannete täitmiseks ega avaliku võimu teostamiseks. Ka pole sellega arvestatud valla arengu­kavas, eelarves ega eelarve­strateegias ning hoone vajab ulatuslikku remonti.
Volikogu eelarve- ja majanduskomisjon seisukohta ei võtnud ning soovis saada lisainfot. Väidetavalt olevat uuel omanikul plaanis alustada hoones tootmis­tegevusega. Voli­kogu liige Jaan Harak küsis, kas tegu on riiulifirmaga. Komisjoni esimees Sander Kopli vastas, et praegu ette­võttel majandus­tegevus puudub.
Kinnistusraamatu andmetel ostis õppehoone kinnistu OÜ Hexisgames, mille omanik Marko Andreas Lillqvist. 2015. aastal asutatud ettevõttel tegelikku äritegevust pole olnud ja aastaaruanne on esitamata.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411