Reede, september 13, 2019
 

Kutser tuli Eesti meistriks teatekrossis

erakogu
Pühapäeval selgitati Pärnumaal Jõulumäe tervisespordikeskuses Eesti meistrid maastikuratta teatekrossis, kokku osales 19 klubi 49 võistkonnaga.
Meeste absoluutklassis oli stardis kolm meeskonda. Eesti meistriks krooniti CFC spordi­klubi meeskond koosseisus Gert Jõeäär, Joonas Jõgi ja Karmo Kutser. Teise koha võttis Proshop Team ja pronksi sai CC Rota Mobilis.
Võistlejad läbisid 29,4 kilomeetrise distantsi ehk igaüks kaks korda 4,9kilomeetrise ringi. Võitja keskmiseks kiiruseks mõõdeti 26,6 kilomeetrit tunnis.
Hiiumaal sportlaseteed alustanud Kutser ütles, et alg­faasis oli sõit küllaltki tasa­vägine ja medalid jaotati ära alles viimasel ringil.
Sellises formaadis võistlus oli Kutseri jaoks uudne: “Minu jaoks oli see sõit täiesti uus ja huvitav kogemus – pinget oli isegi rohkem kui muidu võistlustel, kuna ei tahtnud teisi meeskonnaliikmeid alt vedada.”
Kutser on käesoleval aastal saanud pühenduda treeningutele ja võistlustele ning see on aidanud kaasa ka tulemuste saavutamisele.
“Keskmiselt kulub rattasõidule kuus päeva nädalas, oleneb, kas tegemist on ühe või kahe võistlusega nädala­lõpuga,” rääkis sportlane.
Sel aastal plaanib ta veel kaasa teha rattakrossi ehk cyclocrossi karikasarjas ja osaleda samal alal ka Eesti meistrivõistlustel.
“Kindlasti võistlen ka Hiiumaa rattanädalavahetusel, mis ühtlasi lõpetab hooaja,” lubas Kutser.
Viimasele võistlusele järgneb kerge paarinädalane puhkus ja seejärel algab ette­valmistus 2020. aasta hooajaks.

HERGO TASUJA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411