Reede, september 13, 2019
 

Kastein: Järgmisel aastal teeme veel vingemini

Erakogu
Kärdla rannas suvel avatud rannabaar osutus väga menukaks ning ettevõtlikud noored sooviksid selle avada ka järgmisel suvel, kuid hooajaga lõppes nende rendi­leping.
Vahepeal varjusurmas olnud Kärdla rannas oli sel suvel rohkelt külastajaid. Oma osa selles oli  ilmselt madalseiklus­rajal ja uuel laste mänguväljakul, aga suurt rolli mängis kindlasti ka ettevõtlike noorte Karl Johan Kasteini ja Robin Valtingu algatusel avatud rannabaar Baywatch Beach Bar.
Kasteini sõnul läks neil suvi väga hästi, võrreldes ootustega, mis neil algul olid: “Nagu ka enne suve ütlesime, siis mingeid rahalisi eesmärke sellel ettevõtmisel ei olnud, ainus eesmärk oli kohalikku meelelahutusmaastikku pisut uusi tuuli tuua ning seeläbi ka iseendale väike ettevõtlus­alane koolitus pakkuda.”
Kastein ütles, et suve jooksul said nad mõningate ebaõnnestumiste pealt ka n-ö kooliraha maksta: “Need olid Baywatchi arengu mõttes väärt õppetunnid.”
Noorte rannabaar võeti rahva poolt ülimalt positiivselt vastu ning kiidusõnu said nad kuulda igast saare otsast. Vaatamata kohati heitlikule ilmale oli reede ja laupäeva õhtuti rahvas alati kohal.
“Eriti valmistab rõõmu see, et Baywatchi burgerid rahvale nõnda hästi maitsesid,” ütles Kastein.
Avavad ka järgmisel aastal
Ettevõtlikud noored tahavad Baywatchi rannabaari kindlasti uuesti avada. Kastein ütles, et esimene aasta oli õppimiseks, et teisel aastal rannabaari juba hoopis vingemini teha.
“Suve lõpus sai meie rendileping aga läbi ning seadusest tulenevalt korraldab vallavalitsus meile kalliks saanud maatükile ilmselt uue konkursi,” selgitas Kastein.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann kinnitas, et tõepoolest noorte rendileping Kärdla rannas suvega lõppes ja nad on avaldanud soovi ka järgmisel hooajal seal jätkata.
“Kuna ka teiste huviliste poolt on küsitud selle maaala kasutamise võimaluste kohta, siis on plaanis korraldada uus enampakkumine,” ütles Preimann. Uue enampakkumise korraldab vald talvel.
Karl Johan Kastein tõdes, et nemad on väikesed tegijad ning nende võimalused rendi­hinda pakkuda pole samad, mis mõnel teisel Kärdla meele­lahutusasutusel. Igal juhul kavatsevad nad konkursist jälle osa võtta ja loodavad teha eduka pakkumise. Siiski on noortel varuks plaan ka juhuks, kui nii ei lähe: “Kindel on aga see, et kui mitte samal pinnal, siis kuskil Kärdla linnas on Baywatch Beach Bar avatud ka järgmisel suvel!”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411