Reede, september 6, 2019
 

Enne metsa müüki tutvu hoolikalt lepinguga

Erametsaliit hoiatab petturite eest, kes eakatelt metsa välja petavad. Hiiumaal sellistest juhtumitest pole veel kuulda olnud, aga ettevaatlik tasub olla, soovitab Hiiumaa metsaseltsi juhatuse liige Aira Toss.
Eesti Erametsaliiduni on jõudnud info petuskeemist, mille abil on vähemalt ühel Harjumaa metsaomanikul tema enda teadmata mets maha raiutud. Teisel juhul on metsaomaniku nimel, kuid tema enda arusaamiseta esitatud metsateatis lageraie teostamiseks suuremal osal temale kuuluvast metsa­kinnistust. Metsaomanikele on jäetud mulje, et nende maale planeeritakse rajada uus elektriliin ning sel ettekäändel survestatud metsaga tehinguid tegema ja raieõiguse või metsamaterjali võõrandamise lepinguid sõlmima. Samuti on metsaomanike teadmata nende nimel esitatud metsateatisi, sõlmitud lepinguid ja metsas raieid tehtud.
Erametsaliidu tegevjuht Andres Talijärv selgitas, et elektriliine planeeritakse üld- või detailplaneeringuga ja maaomanikud peaksid sellistest protsessidest juba varakult teada saama.
Hiiumaa metsaseltsi juhatuse liikme Aira Tossu sõnul pole ta Hiiumaal sellistest konkreetsetest elektriliinidega seotud petuskeemidest kuulnud. “See muidugi ei tähenda, et sullerdajad ei või Hiiumaa eakaid inimesi samamoodi tahtlikult ära kasutada,” märkis Toss.
Ta lisas, et küsimus ei olegi metsaomaniku vanuses, aga üldjuhul ei ole inimesed kursis seadusandluse kõikvõimalike eripäradega. “Tihti ei võeta ka enda jaoks piisavalt aega, et enne oma allkirja andmist ikka täiesti kindlasti aru saada, millele allkiri antakse,” märkis Toss.
Toss rõhutas, et mistahes lepingus ei ole ühtegi väheolulist punkti ja kõik need tuleb endale enne allkirjastamist selgeks teha.
“Enne allkirja andmist oleks hea kellegagi läbi arutada, et kas ka teine inimene saab just samamoodi aru,” rääkis metsa­seltsi juhatuse liige. Samuti on võimalik saada tasuta nõu metsakonsulendilt.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411