Teisipäev, september 17, 2019
 

Biosfäärialade esindajad kohtuvad Kassaris

Kassaris kohtuvad sel nädalal seitsme Läänemere-äärse biosfääriala esindajad, kokku 20 inimest kuuest riigist: Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Taanist ja Saksamaalt.
“Koos püüame leida lahendusi ühise Läänemere kaitsmiseks, mere saastamise vältimiseks ja vähendamiseks,” selgitas keskkonnaameti biosfääri programmiala spetsialist Lia Rosenberg.
Neljapäeval ja reedel, 19. ja 20. septembril saavad Kassaris kokku rahvusvahelise projekti “Biosphere for Baltic Tools” partnerid.
Kahe päeva jooksul vahetatakse kogemusi jätkusuutliku turismi teemadel ja püütakse leida häid lahendusi nii kohalike elanike kui turistide mereteadlikkuse tõstmiseks.
Biosfäärialad on jätkusuutliku arengu mudelalad, kus töötatakse välja kestliku majandamise lahendusi ning käsitletakse kohaliku kogukonna ja pärandkultuuri koosmõjusid loodusele, selgitas Rosenberg.
Kuna saared ja ranniku­alad on populaarsed turismi­sihtkohad, külastavad Lääne­mere biosfäärialasid igal aastal miljonid turistid. Ühine väljakutse on Läänemere ees seisvad arvukad keskkonnaprobleemid ja sellele järgnenud vajadus mereteadlikkuse suurendamise järele nii kohalike elanike kui ka külastajate seas.
“Kutsume kokku Läänemere-äärsed biosfäärialad ja arutame koos, kuidas tõsta teadlikkust merekeskkonnale tekkinud väljakutsetest. Kutsume inimesi üles aktiivsemalt tegelema neile väljakutsetele lahenduste leidmisega,” ütles Rootsi riikliku MAB-programmi koordinaator, Johanna MacTaggart saadetud pressi­teates.
Muuhulgas tutvustatakse külalistele Orjaku sadama turismiteenuseid, räägitakse noorte purjetamiskoolitustest ja sellest, kuidas mereteadlikkust kasvatada.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411