Teisipäev, august 27, 2019
 

Vabaduse tänav vajus ära aastaga

Olev Kivistik
Eelmisel aastal uue mustkatte saanud Vabaduse tänav on juba kohati ära vajunud ja seda on tunda ka autoga sõites.
Vabaduse tänaval on liikluskoormus suur ja äravajumine kõige selgemini tuntav. Sama võib märgata ka Kärdla teistel tänavatel, kus mullu vee- ja kanalisatsioonitrasse rajati ning mis said uue katendi. Kui uus katend on juba aastaga nii kehvas seisus, tekkib küsimus, mis siis veel mõne aasta pärast saab.
“Kaardistame puudusi tänavatel, kus eelmisel aastal töid tehti,” ütles Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann, et nad on olukorraga kursis ja tegutsevad.
“Eks ehituses tuleb ikka ette olukordi, kus mingi aja jooksul peale ehituse lõpetamist tulevad välja puudused,” ei näinud ta suurt probleemi.
Ta tõi näiteks vajumisest tulenevad praod seintes või vajumiskohad teedel ja ka lahenduse: “Sellisteks puhkudeks on ette nähtud garantii­periood.”
Vabaduse tänava ehitustööde garantiiperiood lõppeb oktoobris 2022. Osavallal on kavas töövõtjat, ASi Tariston garantiiperioodil avastatud puudustest teavitada ja kaardis­tatud puudused esitada töövõtjale septembris.
Kuid kas probleemide põhjus on ASi Tariston kehv töö?
Vajumine tingitud kanalisatsioonitöödest?
Vabaduse tänav on ära vajunud peamiselt kohtades, kus keset tänavat on kaevuluugid. Nende juurest, tee alt läbi, on kaevatud majahoovidesse viivad kanalisatsioonitrassid. “Tõenäoliselt on tee vajumine tingitud torutöödest, mitte teekatte paigaldamisest,” ütles Preimann.
Tänavaaluseid torutöid tegi Kärdlas ASi Kärdla Veevärk tellimisel OÜ Saveka Torutööd.
Preimann ütles, et garantii kehtib ka torutöödele, kuna selle töö puhul oli tellijaks AS Kärdla Veevärk, siis suhtlevad nemad garantii teemal töövõtjaga.
“Eile rääkisin Katteliga sellest probleemist ja tema info on, et garantii kestab järgmise aastani ja siis on plaanis lasta puudused kõrvaldada,” selgitas osavallavanem. Ta soovitas detailsemate plaanide kohta uurida ASi Kärda Veevärk juhatajalt Toomas Kattelilt.
“Vabaduse tänava taastatud lõik on 1300 meetrit pikk ja kõik on ära vajunud, palun täpsustage küsimust?” tuli Toomas Kattelilt vastus päringule.
Täpsustatud küsimusele lehe trükkimineku ajaks vastust veel saada ei õnnestunud.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411