Reede, august 23, 2019
 

Spordikooli ratsutajate esimesed võistlused

Aprillis alustas Hiiumaa spordikool koostöös Soo-Oru talliga ratsutamistreeninguid, mis nüüd päädisid esimese treening­võistlusega. Laupäeval võisteldi neljas eri kõrgusega parkuuris: algajad hüppasid ristikestest koosnevat parkuuri, edasijõudnud võistlesid kõrgustel 60–70 sentimeetrit, 80 sentimeetrit ja 90–95 sentimeetrit. Kokku läks võistlustulle 12 võistluspaari, ratsu ja ratsanik.
Spordikooli noore treeneri Teele Taltsi sõnul on lapsed lühikese ajaga hästi arenenud. “Tüdrukud on väga tublid, tahavad trennis käia ja ratsutada – see ongi kõige olulisem,” ütles treener. “Edasiminek on kindlasti olnud, sest aprillis, kui alustasime, poleks saanud veel sellist võistlust neile teha, nüüd aga on tulemused teie ees ja see teeb rõõmu.”
Puhta sõidu eest pälvisid esikoha neli paari: kõige madalamas said esikoha Helisa Tartu ja Rinsi, 60–70 sentimeetri kõrguses parkuuris Nora Kattel ja Rublik ning Lill Kagadze ja Rimella, 90–95 sentimeetri kõrguses parkuuris tegid puhta sõidu ning pälvisid esikoha Sandra Laur ja Erikson.
Oleme tänulikud Soo Oru tallile ja selle perenaisele Maris Suusterile, kes pikkade läbirääkimiste tulemusena meid oma hõlma alla võttis ning on Hiiumaa ratsutamise jätkumise oma südameasjaks võtnud. Suur tänu ka kõikidele ratsutajatele.
Eriala käimalükkamise eest täname ka Hiiumaa vallavalitsust, kes omalt poolt igakülgselt on toetanud vajaliku varustuse soetamist.
Kahjuks peame tõdema, et praegu on ratsutada soovijaid rohkem, kui spordikoolil vabu kohti pakkuda. Tegeleme sellega, et saaksime õppekohti juurde.
Suurimaks väljakutseks nii spordikooli kui Soo-Oru talli jaoks on maneež, sest talvel treenimiseks on ratsutajatel kindlasti vaja siseruumi.
Kristi Linkov
Hiiumaa spordikool

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411