Reede, august 9, 2019
 

Regatt legendaarse treeneri auks

Meremuuseum/ Andres Eero
Peale viieaastast pausi toimusid taas Hiiumaa meistrivõistlused Optimist klassis, nüüd Oti regati nime all.
Hiiumaa meistrivõistlused Optimist klassis nimetasid korraldajad legendaarse purjetamis­treeneri Ott
Epneri auks Oti regatiks. Start anti teisipäeval ja võistles 15 Optimisti. Esimese Oti regati võitis Anna Altrov, teiseks tuli Martin Põllu ja kolmandaks Andres Kuuse.
Miks Oti regatt?
Purjetamistreener Ott Epner on aastate jooksul andnud väga suure panuse jahtklubi Dago tegevusse. Nii alustas ta 70ndate lõpus purjetamis­treeningutega Orjakus. 90ndatel koliti treeningud üle Kärdlasse, kuhu Ott Epner sisuliselt oma kätega ehitas svertpaadisadama, mida kutsuti Otikaks.
“Epner praegu küll enam klubi aktiivses tegevuses ei osale, kuid temanimeline regatt sai ellu kutsutud, märkimaks suurt tänu ja austust tehtud töö suhtes,” selgitas jahtklubi Dago kommodoor Meren Tamm.
Meren Tamm ütles, et regati korraldamise mõte tekkis tegelikult alles suvel. “Kärdlas olid Anni Rätsepa käe all treeningud kenasti käima läinud ja lapsed muudkui arenesid,” märkis ta.
Noori tuleb juurde
Lisaks suheldi ka Sõru Mere­kooli eestvedajatega ja leiti, et ka sealse treeneri Johannes Markus Altmäe juhendamisel on omajagu tublisid lapsi. “Kõige rõõmsamad oleme aga selle üle, et Sõru Merekooli algatusel toimuvad suvel purjetamise trennid ka Orjaku sadamas, treeneriks Margus Saar,” oli Tamm rahul.
Nähes suvel, et purje­trennides on lapsi ja tahtmist, otsustatigi võistluse korraldamine ette võtta: “Leidsime, et Hiiumaal on vaja noorte purjetamisvõistlused taaselustada.”
Tamme sõnul on märgiline, et esimene Oti regatt toimus Orjakus – sai ju sealt kunagi alguse nii Hiiumaa purjesport kui jahtklubi Dago.
Kommodoor lubas, et Oti regatist saab kindlasti traditsioon ja hooaja teises pooles võtavad Hiiumaa lapsed ja noored ka edaspidi mõõtu purjetamises.
Korraldajad näevad, et tulevikus võiks Oti regatil lisaks Optimistidele osaleda ka teisi svertpaate, näiteks Zoom8 ja Laser.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411