Reede, august 30, 2019
 

Oleme õnnelikud, et meil on Krista

Liina Siniveer
Esmaspäeval võttis logopeed Krista Leisberg kolleegide ees vastu tänavuse Hiiumaa aasta õpetaja tiitli, oktoobris oodatakse teda Jõhvi, konkursi “Eestimaa õpib ja tänab” galale.
“Oleme siin Emmastes õnnelikud ja tänulikud, et meil on Krista,” ütles endine kolleeg, Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja. “Kristale mõeldes on mul silme ees inimene, kes kiirgab energiat, teotahet ja vaimukaid ideid.”
“Ära aja vanainimest nutma,” ütles Krista Leisberg, kui talle õnne soovisin. “Ütlesin sama täna lastekeskuses, kus mind võeti vastu suurte lillekimpude ja uhke tordiga.”
Krista meenutas, et sattus esimest korda Hiiumaale 1991. aastal tänu kursuseõele Kristel Pärnsalule. Erivajadustega laste õpetajaks õppinud Krista sai õpetajakoha tavakooli, nüüdseks ajalooks saanud Leisu kooli. Logopeedina töötas ta ka Emmaste lasteaias.
1997. aasta oli Krista elus väga raske aeg ja ta läks ära mandrile. Õppis Tartus Waldorf-pedagoogikat ja täiendas end. Kolme aasta pärast, kui see valu ja vaev sai läbi põetud, tuli uuesti Hiiumaale.
“Minu süda on Hiiumaal, selle­pärast tulin tagasi,” selgitas ta, et lihtsalt ei saanud teisiti.
Kuna Leisu kooli enam polnud, läks ta tööle Emmaste kooli ja 2001. aastast algas tema päris-logopeedi elu: “See oli väga tormiline selles mõttes, et ma tõesti pühendusin logopeediale ja eripedagoogikale.”
Hea suhtleja ja loov õpetaja
Muuhulgas ka kehalise kasvatuse tunde andnud Tasuja meenutas, kuidas Krista oli tihti samas ruumis n-ö naabriks ja õpetas logopeediat läbi liikumismängude: “Ilmselt nii mõnigi laps ei saanud aru, et ta hoopis õpib, mitte ei mängi,” meenutas Tasuja.
“Tekitas aukartust, kui nägin, kui põhjalikku tagasisidet annab ta iga lapse kohta nii lapsele kui lapsevanemale – see on märk täielikust pühendumisest,” lisas ta.
Tunnustamiseks esitamise seletuskirjas on Krista Leisbergi kohta öeldud, et ta on väga hea suhtleja ja alati valmis tegema koostööd, on oma töös professionaalne, süsteemne ja põhjalik, tunnustatud ekspert ja spetsialist. Samuti armastusväärne õpetaja lastele ja kolleeg töökaaslastele.
Samas märgitakse, et tema juurde tullakse üle kogu saare küsima abi või arvamust ning tänu temale on väga paljud lapsed saanud abi ja oskuse õigesti kasutada oma emakeelt.
Üks nominente
Kolmapäeval kuulutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps pidulikul haridus­töötajate vastuvõtul välja aasta õpetaja konkursi nominendid 11 kategoorias.
Üks kolmest aasta tugispetsialisti nominendist on Krista Leisberg, kes logopeedina töötab Emmaste põhikoolis ja lasteaias, aga ka Hiiumaa sotsiaal­keskuse lastekeskuses.
Leisberg ütles, et tutvus põhjalikult konkursi aegreaga ning tema meelest on see väga hea asi.
Nominentide seast valitud laureaate tunnustatakse riikliku hariduspreemiaga 10 000 eurot.
Laureaadid selguvad 5. oktoobril Jõhvi Kontserdimajas toimuval pidulikul galal.
Minister Reps ütles vastu­võtul peetud kõnes, et kui tahes suur auhinnaraha ei ole piisav selleks, et tänada ja tunnustada õpetajaid, kes pühendavad oma elu meie tuleviku tegijate harimisele.
“Hea õpetaja ei saa teha tööd kaheksast viieni, ta kasvab ja areneb koos oma õpilastega ööpäevaringselt, elades läbi nende muresid ja rõõme. Ainult kestva ja hoolsa tööga saavutab soovitud sihi – turvalise ja tulemusliku hariduse,” lisas minister.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411