Teisipäev, august 27, 2019
 

Mudilaskoor alustab kolmandat hooaega

Madis Pill
“Et iga mõte saaks tubliks teoks
ja sõprus ikka lapsi seoks.”
Kärdla põhikoolis tegutseb lauluhuvilisi lapsi ühendav mudilaskoor, kus tähelepanu suunatakse motiveeritud ja õpihimulise laululapse kujunemisele.
Koori põhitegevuseks on lisaks laulmisele oskuslik muusika kuulamine ja muusikalise kirjaoskuse arendamine, muusikalooga tutvumine ja kontsertide külastamine.
Tegeletakse hääle kõlavuse, ilmekuse ja individuaalsete omadustega. Laulmise aluseks on eakohane repertuaar.
Mudilaskoor pakub esinemisvõimalusi ja -kogemusi, annab ühtekuuluvustunde
ning arendab oluliselt esinemis­julgust. Koori­kollektiiv on nagu Rubiku kuubik, millel on tohutult erinevaid tahke.
“Lapsed õpivad tajuma ja tunnetama, mille nimel nad pingutavad, mida see neile annab ja miks nad seda teevad. Sedasi õpivad nad keskenduma ja sammhaaval ennast juhtima. Koorilaul õpetab kuulama, jälgima, vaikselt olema, oma järge ootama, kaaslase kõrval seisma, hääletugevust tunnetama. Nii arenevad oskustest väärtushoiakud, mis hakkavad kujundama üldist käitumis­kultuuri,” nii kirjutas Hiiu Lehes kontserdi “Ilus oled, isamaa” arvustuses õpetaja Tiia Palmiste.
Uus moto
Kooril on igal õppeaastal oma moto, millele ehitatakse üles õppeaasta tegevus ja repertuaar. Eelmise aasta moto oli “Selg sirgu ja lõbus­lahke nägu ette”. See sai lastele väga kiiresti omaseks ning laulukõla ja -rivi said sisse hoopis teistsuguse hoo. Lausa sellise, et laulsime end lisaks aktiivsele tegevusaastale ka juubelilaulupeole “Minu arm”.
Uue õppeaasta motoks saab: “Et iga mõte saaks tubliks teoks ja sõprus ikka lapsi seoks”. Sel aastal keskendume laulmisel kandva ja pehme hääle tekitamisele ning heale artikulatsioonile. Väga palju rõhku paneme tekstidesse süvenemisele, luues ise luulet ning korraldades sõnadest näitemänge. Tunni osaks saab relatiivne noodilugemine koos rütmide õppimisega. Ees on ootamas laululaagrid, ühised meeskonnategevused, kontserdid ning Estonia kontserdisaali külastamine “Entel-tentel 50” kontserdi ajal.
Raili Kaibald
Kärdla PK mudilaskoori dirigent

Ootan uusi lauljaid
Kärdla põhikooli mudilaskoor alustab tegevust kooli esimesest nädalast.
Ettevalmistuskooris laulavad 1. klassi lapsed ja põhikoosseisus 2.–4. klassi lapsed.
Põhikoosseisu proovid on teisipäeviti ja kolmapäeviti kella 14–14.45ni.
Ettevalmistuskoor kohtub kord nädalas teisipäeviti kella 13.05–13.50ni.
Ootan 1. klassi astuvaid mudilasi esimesele laulmisele juba 3. septembril kell 13.05 Kärdla muusikakooli/Kärdla põhikooli muusikaklassis. Eelduseks on lapse huvi muusika ja laulmise vastu.
Põhikoosseisu 2.–4. klassi mudilasi ootan laulma
3. septembril kell 14 muusika­klassis. Põhikoosseisu võetakse laululapsi juurde vabade kohtade olemasolul. Koori maksimumsuurus on 35 lauljat.
Raili Kaibald

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411