Reede, august 16, 2019
 

Kui meeldima hakkab, siis eluks ajaks

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Harrastajatele mõeldud motokrossivõistlus Hiiumaa MX Open Nurstes kujunes kulminatsiooniks laagrile, kus noored motosõitjad oma oskusi lihvisid.
Terve laupäeva müristasid noored tsiklisõitjad Nurste krossirajal. Treeningsõidud algasid juba hommikul, esimesed stardid anti keskpäeval ja motopidu lõppes alles õhtul kella seitsme paiku.
Noortele krossisõitjatele on võimalus võistelda väga oluline kogemus ja nii mõnigi ütles enne starti, et ei saanud eelneval ööl ootusärevusest magada.
Kõik võistlejad said Nurste krossirajal sõita kaks katset. Kuna tegu on ühe Eesti raskeima krossirajaga olid sõidud füüsiliselt väga kurnavad. Ässade viimane katse tehti esimesest ajaliselt pisut lühemaks sõitjate soovil. Noored võistlusel osalejad olid aga nii entusiastlikud, et oleks ilmselt veel ühe katse sõita soovinud ja jaksanud.
Mandrile läks seekord 15 poodiumikohta ja Hiiumaa noored krossisõitjad jätsid koju kaheksa. Esikoha võitsid hiidlastest Aleks Pisa 50cc klassis, Sebastian Liister 110c klassis ja Markko Matt Ässade arvestuses. Kokku oli kõikide masinaklasside peale 30 võistlejat.
Võistluse peakorraldaja Valeri Gramakovski sõnul läks kõik väga hästi ja tõsiseid vigastusi ei saanud keegi. “Kõik kukkumised olid õnnelikud,” kinnitas ta.
Kohalolnud kiirabibrigaad pidi rajale appi tõttama vaid korra, aga seegi sõitja otsustas ikkagi võistlusega jätkata.
Nagu eelmiselgi aastal, eelnes võistluspäevale motokrossi­laager, kus võistlejad said oma oskusi lihvida. Eriline oli, et seekord jagas noortele sõitjatele õpetus­sõnu maailmatasemel sõitev Jörgen Matthias Talviku.
Gramakovski ütles, et huvi laagri vastu oli nii suur, et kõik laagris osalenud ei mahtunud Kõpu kooli majutusse ja osa neist tulid kohale vaid treeninguteks Nurste krossi­rajal. Kokku osales laagris 30 noort, 19 lapsevanemat ja kaks treenerit 24 auto, üheksa järelhaagise ja 21 tsikliga.
“Hea meel on selle üle, kuidas meie noored arenevad ja kasvavad – motokross, see on eluks ajaks, kui meeldima hakkab, siis pole pääsu,” ütles Gramakovski.
Tasuja: Polnud üheöösuhe
Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja rõõmustas laupäeval võistlust avades, et suvised võistlused Nurste krossirajal jätkuvad: “Nüüd saame öelda, et see polnud üheöösuhe – vaat et igal nädala­vahetusel on Nurste krossirajal noorte treeningud.”
Osavallavanem tunnustas MTÜ Hiiumaa Motoharidus rolli mototreeningute ja -laagrite eestvedajana.
“Võimalus mootori- ja tehnika­spordiga tegeleda on just see, millest mõne aasta eest noorteuuringu põhjal Emmaste piirkonnas puudust tunti,” ütles Tasuja.
Oluliseks lisandväärtuseks, mille noored krossisõitjad sellistelt treeningutelt saavad, nimetas ta teadmist, kus tuleb täpselt jälgida liiklusmärke ja piiranguid ning kus võib gaasi põhja vajutada.
Tasuja jagas kogemust, kuidas õhtul, peale treeningpäeva lõppu sõitis tema järel Jörgen Matthias Talviku tiimibuss. Kuigi Emmastest alates oli maanteel kiirusepiirang 30 kilomeetrit, sõitis buss rahulikult tema auto järel. “Sõitis samuti kolmekümnega, mis sest, et tegelikult oli neil üsna täpselt loetud minutid-­kilomeetrid, et väljuvale laevale jõuda,” tõi ta näite.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411