Teisipäev, august 27, 2019
 

Hiiumaalt kolm kauni kodu laureaati

kohvikutepäev.ee
President Kersti Kaljulaid andis pühapäeval Kilingi-Nõmmel üle auhinnad Eesti kaunimatele kodudele.
Hiiumaalt pälvisid tiitli kolm kodu: Maire ja Kalle Viina Niidu talu Isabella külas, Leedi ja Aivo Haavapuu kodu Kärdla linnas ja Hiiumaa Tarbijate Ühistu Pagarite park Kärdla linnas.
“Igaüks saab oma koduümbrust kujundades anda panuse selleks, et kasvatada meie ümber loodusrikkust,” ütles Kaljulaid auhindu üle andes.
Riigipea sõnul on oma koduümbruse kujundamine koht, kus igaüks iseseisvalt võib anda märkimisväärse
panuse elurikkuse säilimisele ja selle suurendamisele: “Ainu­üksi mõni niitmata murulapp või aiaserv, veesilm või komposti­hunnik loovad juba rohkelt uusi elu­paiku ja kasvatavad loodus­rikkust meie kodu ümber.”
Kaljulaid ütles, et kõigil läheb vaja igapäevast loovust selleks, et oma koduümbrus oleks loodus­lähedaseks kujundatud, sest miljon suutjat ja muutjat lükkavad ühiselt võimsa vao.
“Kutsun teid, tublisid inimesi kogu Eestist, oma kodu­ümbruse elurikkuse tõstmisel mõtlema lahendustele, mis võiksid olla inspiratsiooniks meile kõigile. Looduslik mitmekesisus tuleb metsast ja põllult ka linnadesse, kui loome enda ümber teadlikult võimalusi selleks, et meie väiksemad sõbrad teistest liikidest saaksid ennast meie aedades hästi tunda,” lisas Kaljulaid.
Vabariigi Presidendi algatatud kodukaunistamis­liikumine tunnustab kõiki neid, kes muudavad oma tööga Eestit kaunimaks. Iga-aastasel võistlusel “Eesti kaunis kodu” sai tänavu tunnustuse 62 kodu, oma­valitsust ja ettevõtet.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411