Teisipäev, august 13, 2019
 

Hiiumaa kauplustes hallitanud kõrrejooke pole?

Hele Tarakanova
Hiljuti jagas üks ema sotsiaalmeedias õõvastavat kogemust, kui oli ostnud lapsele Drako õuna-pirni kõrrejoogi, pakendi katki lõiganud ja avastanud, et selles ujuvad suured hallitusetükid.
Möödunud nädalal jagas üks ema, Helen Tarakanova sotsiaalmeedias oma ebameeldivat kogemust Drako õuna-pirni kõrrejoogiga. Nimelt oli ta selle ostnud oma aasta ja üheksa kuusele lapsele. Kui laps kõrre kaudu jooki kätte ei saanud, lõikas ta joogipakendi katki. Pilt, mis talle avanes, oli kõike muud kui jooma kutsuv – laps ei saanud kõrrega jooki kätte, kuna joogis hulpisid suured hallitusetükid.
Kahetsusväärselt ei olnud tegemist ainult ühe hallitanud joogiga. Sama kordus teisegi Paide Selverist ostetud õuna-pirni joogiga, mille sees oli suur halituseklomp.
Kuna Drako kõrrejooki toodab Põltsamaa tehases tuntud kodumaine tootja AS Orkla Eesti, oli tolle ema kommentaar: “Öäkk…väga suur pettumus, Põltsamaa, ehtne ja hea…”
Mahlajoogid korras
Kuna minugi lapsed poetavad päris sageli poes ostukorvi mõne kõrrejoogi paki, pani sotsiaalmeedias levinud postitus vastikusest õlgu väristama ja tekitas küsimuse, kas ka nemad on kogemata mõnd niisugust jälkust sisse joonud.
Tegin katse, kuidas on lood Hiiumaa poodides müüdavate kõrrejookidega. Esmalt soovisin osta Drako õuna-pirni kõrrejooki Kärdlast Tormi Konsumist. Seal oli müügil küll sama tootja teiste maitsetega jooke, aga õuna-pirni joogiriiulis haigutas tühjus. Minu loogiline järeldus oli, et ju tootja on lasknud need igaks juhuks müügilt korjata.
Teise katse kõrrejooki osta tegin Nurste Coopi kauplusest, kus see ka ilusti olemas oli. Lõikasin kodus põnevusega pakendi lahti ja vastu vaatas täiesti tavaline selge mahlajook. Maitse oli samuti igati tavapärane ning lubasin lastel selle peale klaasi kallamist ära juua.
Järgmisel päeval õnnestus mul saada õuna-pirni jook ka Tormi Konsumist. Pakendit lahti lõigates vaatas jällegi vastu täiesti tavaline mahlajook ilma igasuguste sobimatute lisanditeta.
Kolmanda kõrrejoogi ostsin Hiiumaa Selverist. Seegi oli igati tavaline õuna-pirni mahlajook ilma hallituseta.
Kärdla Rimis olid müügil küll Drako kõrrejoogid, aga mitte eelpoolmainitud õuna-pirni mahl.
Tegi ettevaatlikuks
Hallitanud kõrrejookide puhul oli ilmselt tegu tootjapoolse veaga ja eeldatavasti korjati see partii peale kaebust ka ruttu müügilt.
Sellegipoolest olen peale hallitanud kõrrejoogi pildi nägemist üritanud oma lastega poes kompromissile saada ja palunud neil valida endale midagi muud. Kui kokkuleppele saamine pole õnnestunud, olen lubanud lapsel seda alles kodus klaasi ümber valatult juua peale seda, kui olen veendunud, et mahlas pole sinna mitte­kuuluvaid lisandeid.
See juhtum tegi mind ette­vaatlikuks ja mitte ainult kõrre­jookide suhtes, vaid kõigi teiste toiduainete suhtes, mida süüakse-juuakse otse pakendist ilma nägemata, mis seal sees tegelikult on.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411