Teisipäev, august 6, 2019
 

HiiuIngel seilab Lahemaale ja Narva

Kaljas HiiuIngel ja selle meeskond osaleb 8.–18. augustini toimuvatel Lahemaa merekultuuri päevadel “Kui saabub valge laev 2019”.
Toimuvad avalikud seminarid Tallinnas, Haras, Viinistul, Käsmus ja Narvas, kus sõna saavad ka Hiiu­Ingli ehitajad. Seminaride ajal saab külastada 2017. aastal valminud HiiuInglit. Laeva reeder Ain Tähiste ütles, et peamiselt räägitakse seminaridel laevanduse ajaloost: “Räägime nii laevaehitusest, vanadest kuulsatest meremeestest, sellest, mis kaupa veeti, kui ka laevaelust.”
Lisaks seilab kaljasel kaasa rändnäitus merekultuurist.
“Meil on kaasas purje­laevandusega seotud esemeid, mõni iidne navigatsiooniriist ja laevaehitusega seotud esemeid,” rääkis Tähiste.
Kindlasti on kõige huvitavam eksponaat siiski HiiuIngel ise, mis külalistele avatud 9. augustil Tallinna Lennusadamas, 10. augustil Hara sadamas, 11. augustil Käsmu meremuuseumis, 12. augustil Viinistu sadamas ja 15. augustil Narvas.
Ain Tähiste ütles, et Narva seilamine ei ole tavaline reis: “See saab olema ilus sõit, mina olen korra ühe laevaga Narvas käinud ja väga uhke on mööda Narva jõge täpselt pikki piiri üles sõita.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411