Reede, august 2, 2019
 

Esa Tiainen tuleb veel tagasi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Soome kunstnik Esa Tiainen õpetas sel suvel Hiiumaal akvarellmaali ja lubas saarele tagasi tulla.
Lühikese etteteatamisaja tõttu ei saanud nii mõnedki huvilised tema tunnis osaleda. Tõlgi vahendusel Hiiu Lehele antud intervjuus lubas Kokkolas elav Tiainen peagi, ehk juba järgmisel suvel, tagasi tulla.
Esmalt käisime vaatamas kursuslaste töödest koostatud näitust, mis oli üles seatud Reigi jahimajas, kus töid jagus nii seintele kui laudadele.
Tiainen ütles, et kursus õnnestus väga hästi – kõik said ennast välja elada ja piisavalt palju maalida.
Osalejaid oli igas eas, kogenud kunstnikust kooliõpilaseni. “Igas seltskonnas on alati mõni huviline, kel juba varasemast mingi kunstitaust olemas – ka seekord oli nii,” ütles Tiainen.
Üks selliseid oli kunstnik Märt Rannast, kes oma näitustel akvarelli seni vähem näidanud. Rannast näitas erilist, tugevalt struktuurset akvarellipaberit, millele ta maalis üle metsa paistva Reigi kiriku torni. Millegi poolest ei jäänud maha ka viienda klassi õpilase Keitlin Põllo maalid.
Tiainen, kes ise on maalikunstnik, nautis Hiiumaal Rita Rameli keraamikakoolitust. Osa sai sellest paarkümmend soomlast, kes ekstra selleks sõitsid Hiiumaale Ramelite suvekodusse Reigis. Tööde põletamiseks kasutati mobiilset gaasiahju ja tööd valmisid rakutehnikas.
Esa Tiainen, kes varem on käinud Saaremaal, ütles, et saared on väga sarnased ja Hiiumaa meenutab talle Ahvenamaad. “On kuidagi tuttav,” ütles ta.
Samas märkis ta, et Hiiu saar on teistest täiesti erinev selle poolest, et siinne kogukond on rohkem isoleeritud, eraldi. “See meeldib mulle ja ma tahaksin seda veel uurida – nii et tulen Hiiumaale veel meelsasti tagasi,” ütles Tiainen.
Aega saarega tutvumiseks jäi tal esialgu napiks, sest kursuslased olid nii innukad ja huvilised, et muudkui tahtsid maalida. “Ootan väga järgmist päeva,” ütles Esa Tiainen tol õhtul enne Hiiumaa ringsõitu.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411