Teisipäev, august 6, 2019
 

Bobik ja meedia

Tere! Bobik jälle siin. Noh, mul oli vahepeal tegemist ja hiljuti sain veel kümneaastaseks kah. Sünnipäeva suurelt ei pidanud, ainult oma pere ringis. Vana loom ka juba, mis sa ikka pidutsed.
Aga tegelikult tahtsin täna meediast kirjutada. See va meedia on ju igal pool, muudkui võtab võimust ja pressib peale. Isegi mina olen omamoodi meediastaar, noh, kirjutan ajalehele arvamuslugusid ja puha.
Aga mulle on silma ja kõrva hakanud selline sõna nagu “peavoolumeedia”. Noh, mina ei saa aru, kuidas need pead voolavad. Kas need on pehmed või sulavad ära või mis. Inimene näitas mulle kunagi pilti, millel olid sulavad kellad. Pidi olema maailmakuulsa kunstniku tehtud. Noh, mulle see pilt eriti ei meeldinud, aga kellade sulamisest ja voolamisest saan ma veel kuidagi aru. Kell on inimestele nagu aja sümbol ja aeg voolab. Aeg võib ka lennata ja venida. Nojah, ma olen kuulnud, et isegi pead võivad mõnikord lennata. Näinud õnneks ei ole.
Ma hakkasin siis mõtlema, et milliseid voolumeediaid veel võiks olla. Näiteks päri­voolumeedia ja vastuvoolumeedia. Äravoolumeedia. Pläravoolumeedia.
Nojah, siis on ju veel need internetiasjad. Sotsiaal­meedia ja asotsiaalmeedia ja mis kõik veel. Feisspuuk on üks, millest palju räägitakse, aga ma olen juba öelnud, et mulle puugid ei meeldi. Siis on veel mingi säutsujate asi, noh, need on vist linnud. Lindudega on selline lugu, et väikesi linde ma peaaegu ei märkagi, aga vareste ja kajakate peale haugun küll. Need säutsujad on ilmselt väikesed linnud, sest muidu nad ei säutsuks, vaid kraaksuksid. Nojah, võib-olla vahel ikka satub mõni kraaksuja ka sekka.
Ühte netiasja ma tean veel, aga see on natuke imeliku nimega, nagu oleks inglise ja vene keelest kokku pandud: In-sto-gram. Mingid plögad on ka. Inimene parandas, et blogid. No mis vahet seal on? Ja juutuuberid pidid hirmus tähtsad tegelased olema.
Nojah, mina mõtlen ikka, et kes seda kõike jõuab lugeda ja vaadata, aga mõned inimesed istuvadki ainult internetis, siplevad nendes va võrgustikes nagu kärbsed ämblikuvõrgus ja neile tundub, et see ongi elu.
Mina olen nüüd juba elu­kogenud koer ja ütlen, et tõstke ikka vahel nina ekraanilt, vaadake ringi, äkki leiate selle päris elu ka üles.
Bobik
arvamusliider ja meediaekspert

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411