Reede, august 9, 2019
 

Armastatud treeneri mälestuseks istutatakse puu

erakogu
Kõik spordi­huvilised on reedel, 9. augustil kell 15.30 oodatud Kärdla staadionile, kus varalahkunud treeneri Toivo Pruuli mälestuseks istutatakse puu. Mälestuspuu istutamise algatasid Hiiumaa spordikooli kergejõustiku eriala õpilased. Samal päeval toimuvad staadionil Hiiumaa meistrivõistlused kergejõustikus.
Toivo Pruul (24. oktoober 1953 – 26. mai 2019) töötas Hiiumaal treenerina üle 40 aasta. Eelmise aasta veebruaris ütles ta Hiiu Lehele antud intervjuus, et tema treeninggrupp, milles harjutasid endale juba nime teinud noorsportlased Marcus Mäll, Edgar Liiber, Anna-Brita Tall, Kelly Nurk, Kristina Joarand, Ann-Ly Kibuspuu ja Jaan-Martin Ugam, jääb tema viimaseks. Tema luigelauluks. Seda, et see juhtub nii äkki, ei osanud keegi oodata.
“Heade inimeste kohta armastatakse öelda, et need, kes toovad teiste ellu päikese, ei jää ka ise selle särast ilma. Toivot me just sellisena mäletame. Südamega asja juures, soe ja abivalmis, eeskuju sadadele noortele hiidlastele. Ka neile, kellel endil polnud neid eeskujusid alati võtta. Kui vaja, astus meie eest välja. Tõeline autoriteet, kuid mitte sellepärast, et ta oleks seda ise kangesti tahtnud või selle nimel pingutanud. Ta lihtsalt oli seda,” kirjutasid Hiiu Lehes tema endised õpilased kergejõustikuklubist Hiiker järelehüüdes oma armastatud treenerile.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411