Teisipäev, august 13, 2019
 

Aeg küsida ranitsatoetust

erakogu
Augusti lõpuni saab vallast taotleda 130eurost koolitoetust esimesse klassi minevale õpilasele. Vallavalitsus maksab toetust kõikidele esimesse klassi astuvatele õpilastele, kelle elukoht rahvastikuregistri järgi on Hiiumaa vald ja kes alustab õppetööd valla koolis või mujal asuvas eri­vajadustega laste õppeasutuses.
Taotlemiseks peab lapsevanem või lapse seaduslik esindaja esitama avalduse Hiiumaa vallavalitsusele hiljemalt 31. augustil. Toetuse suurus on 130 eurot ja vald maksab selle taotlejale algaval õppeaastal hiljemalt 15. septembriks.
Niisugust ühtset toetust maksab vald esimest korda ja varasemalt olid igas osavallas toetusesummad erinevad. Näiteks Kärdlas ja Kõrgessaares said kõik põhikooli­õpilased 35 eurot, Käinas ja Pühalepas sai esimesse klassi mineva lapse vanem 130 eurot ja Emmastes 100 eurot.
Lisaks maksab Hiiumaa vald lapsevanematele ka täiendavat lapsetoetust – 200 eurot makstakse nii lapse esimesel kui ka teisel sünnipäeval. Ka selle toetuse saamiseks tuleb teha taotlus ning tingimuseks on, et laps on valla elanik. Mitmike puhul makstakse täiendavat lapsetoetust iga lapse kohta.
Valla lehel on teade, et täiendavat lapsetoetust makstakse mitte hiljem kui kolme kuu jooksul pärast lapse vastavat sünnipäeva.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411