Reede, august 2, 2019
 

1,1 miljonit, 3 eurot, pihlakat-soola ja pabereid

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Kauaoodatud Pargi tänava sotsiaalkeskuse esimese etapi, 1,1 miljonit eurot maksva erihoolde­kodu ehitus jõudis nurgakivini – kapslisse sai 3 eurut, pihlakat, soola ja hulk pabereid.
Kolmapäeval täitsid Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja kapslit, et see erihooldekodu nurgakivisse müürida.
“Igal majal on oma lugu ja kes mäletavad selle maja pikka lugu, teavad, et selleks, et see maja siia üldse saaks, läks kümneid aastaid,” ütles valla­vanem. Märkides selle pika loo tähtsamaid daatumeid, tänas ta neid, kes panustanud, et sotsiaalkeskuse ehitus alata saaks.
Seejärel asetas Rand nurga­kivi kapslisse asjakohaseid dokumente: väljavõtte seadusest, sotsiaalkeskuse võidu­töö pildi, Euroopa Liidu rahastus­otsuse ja vallalehe Hiiumaa Teataja.
Rahuoja lisas omalt poolt Hiiu kolmeeuruse ja pihlaka­oksast nikerdatud soolatoosi. Hõberaha pidavat majale õnne tooma, pihlakas kaitsma ja sool säilitama, selgitas ta.
Eston Ehituse juhatuse liige Peep Sakk tõi ämbritäie segu ja kapsel müüriti nurgakivi sisse.
Pidulikust sündmusest olid tulnud osa saama ka maja tulevased elanikud koos lähedastega, samuti Hiiumaa valla sotsiaalosakonna töötajad. Nemadki lisasid oma kellutäie mörti nurga­kivisse.
Pansionaat tuleb ka
Praegu veel ühe, aga valmides kahekorruselise hoone üleandmise tähtaeg on järgmise aasta
1. juuli. Eston Ehituse projektijuht Mati Palu ütles Hiiu Lehele, et hooldekodu ehitus ei erine eriti muudest ehitustest ja seni on kõik kulgenud plaanipäraselt.
Rahuoja lisas, et projekteerija OÜ Studio Paralleel tegi valmis põhjaliku tööprojekti. “Tänu sellele ei ole vaja väga palju isetegevust, kuigi mõned uued lahendused ikka kerkivad aeg-ajalt esile,” märkis Rahuoja.
Hiiumaa sotsiaalkeskuse uue hoonekompleksi esimese etapina valmib erihoolde­kodu 20 kliendile. Koos sellega saab Hiiumaal hakata pakkuma kahte uut erihoolekande­teenust, mis mõeldud raske, sügava või püsiva psüühikahäirega inimestele. Kogu­konnas elamise teenust pakutakse kümnele ja ööpäeva­ringset erihooldusteenust kümnele inimesele. Samuti loob hooldekodu kümme uut töökohta.
Juhataja rahustas neid, kes aastaid oodanud, et Pargi tänava kinnistule rajataks pansionaat eakatele. Rahuoja ütles, et kümnekohaline pansionaat rajatakse sotsiaalkeskuse ehituse teises etapis. Ka on praegu Kõpus olemas toimiv pansionaat, kus praegu on kolm elanikku ja sügisel tuleb veel üks-kaks juurde.
“Huvi tuntakse ja helistatakse kogu aeg,” lisas Riho Rahuoja. “Kui on suurema kõrvalabi vajadus, siis neile meil praegu Kõpus teenust pakkuda pole, aga võib-olla peame selle peale mõtlema.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411