Teisipäev, juuli 9, 2019
 

Tipppianisti kingitus Hiiumaale

RITA RAMEL
Laupäeval esineb Kärdla muusikakoolis tasuta kontserdiga maailmakuulus Eesti pianist Irina Zahharenkova, kes, muide, sattus Hiiumaale tänu… keraamikahuvile.
Irina Zahharenkova (43) on Eesti noorema põlvkonna silmapaistvamaid pianiste – nii esitletakse mitmetel nimekamatel klaverikonkurssidel auhindu võitnud muusikut ASi Artist Management kodulehel.
Ta on esinenud nii Euroopas kui Jaapanis, osalenud mainekatel festivalidel ja astunud solistina astunud üles koos nimekate orkestritega ning tema repertuaar hõlmab laia valikut muusikalisi stiile alates barokist kuni tänapäevani.
Magistrikaardi omandas Irina Zahharenkova Eesti muusika- ja teatriakadeemias professor Lilian Semperi ja Soomes Sibeliuse akadeemias professor Hui-Ying Líu-Tawaststjerna käe all. Lisaks klaverile õppis ta klavessiini professor Maris Valk-Falki ja fortepianot professor Pekka Vapaavuori juhendamisel.
Unikaalne võimalus nautida tema mängu avaneb tänu Soomes elavale Rita Ramelile, kes oma sõbrad Hiiumaale külla kutsus. Rita on küll sündinud Kärdlas, kuid elab Soomes nagu ka Eestis muusikuks sirgunud Irina.
Rita Ramel rääkis, et Irina parim sõbranna on üks pika-
ajalisemaid keraamikategijaid Rita Helsingi stuudios. “Astudes savitöökotta jäi Irina süda keraamika tegemise juurde ja nüüdseks needsamad käed, mis loovad fantastilisi muusikaelamusi, loovad savist uskumatult filigraanseid töid.” Rita sõnul konkureerivad muusika ja keraamika Irina ajale ning tihti sünnivad erilised savi-teosed öötundidel.
Seekord osaleb Irina Zahharenkova Hiiumaal toimuval raku-tehnika keraamikakoolitusel ning ühtlasi teeb kontserdi näol kingituse hiidlastele.
Kontsert algab laupäeval, 13. juulil kell 19.30 Kärdla muusikakooli saalis Uus tn 4.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411