Teisipäev, juuli 2, 2019
 

Reis Tšehhimaale jääb meelde

Maris Nõmmik- Kärtner
Viiel Hiiumaa gümnaasiumi 12. klassi õpilasel avanes sel kevadel võimalus osaleda koos õppejuhi Maris Nõmmik-Kärtneri ja inglise keele õpetaja Milvi Tikkaga reisil Tšehhimaale.
Olin üks neist, kes sai osaleda Erasmus+ toetatud meediatekstide kriitilise tõlgendamise projekti “Understanding and Critical Media Literacy” partnerite viimasel kohtumisel.
Viibisime riigi pealinnas Prahas seitse päeva, 25. maist 1. juunini. Muuhulgas külastasime sealset kooli Dino Schools of Prague ning saime kahel päeval osaleda algkooliõpilaste tundides. Lisaks tutvusime põhjalikult Praha vanalinna vaatamisväärsustega, külastasime Tšehhi otsingumootori Seznam peakeskust ning sõitsime erilise liftiga nn paternosteriga Tšehhi raadiomajas. Eriliseks kujunes päev, mil käisime Karlštejnis, võrratus mägikülas, kus asub Püha Rooma keisri Karl IV loss.
Kolm aastat kestnud projekti võttis kokku konverents kaasaegse kunsti keskuses DOX. Projekti peakoordinaator Maris Nõmmik-
Kärtner ja õpetaja Milvi Tikka tutvustasid projekti tulemusena valminud raamatut, mis sisaldab partnerite ühistööna valminud 45 tunnikava kolmes teemavaldkonnas. Kõik need puudutavad meediat, meedias jagatava info mõistmist ja kriitilist mõtestamist. Konverentsil esines ka Karmen Telvik, kes võlus kuulajaid oma kauni lauluhäälega.
Konverentsi viimasel päeval viisid iga riigi õpilased läbi ettevalmistatud tunni. Meie teemaks oli keskkonnahoid ning me keskendusime kodanikuliikumisele Teeme Ära! ja eelmisel sügisel aset leidnud Maailmakoristuspäevale. Lisaks tutvustasime, kuidas saab näiteks seentest mööblit valmistada ja kuidas pealtnäha ebatraditsioonilistest ent keskkonnasäästlikest materjalidest on võimalik luua tarbeesemeid.
“Projektis osalemine andis mulle rohkelt võimalusi oma suhtlemisoskus proovile panna, mille tulemusena paranes kindlasti mu inglise keele oskus,” ütles Nataly Sofie Kiisel. “Lisaks paranesid mu grupitööoskused ja peale projekti lõppu olen kindlasti julgem ja enesekindlam.”
Küsimusele, mis reisi juures enim meeldis, nimetas Nataly Sofie võimalust elada tšehhide peres: “Saime omavahel suurepäraselt läbi, tegime koos palju põnevat ja tulemuseks oli tõeliselt kurb lahkuminek, aga õnneks olen oma sealse perega siiani aktiivselt kontakti pidanud.”
Siim Otsak ütles, et reis Tšehhi vabariiki oli väga meeldiv kogemus: “Saime tutvuda Praha linnaga ja leidsime palju uusi sõpru teistest riikidest.”
Siim tunnistas, et muretses enne reisi, kuidas ta oma sealse perekonnaga klapib: “Minu kergenduseks oli mu pere ülimalt tore ja meeldiv!”
Nii Nataly Sofie kui Siim soovitavad kindlasti sellistes projektides osaleda, kuna see arendab ja avardab silmaringi. “See on imeline võimalus kohtuda ja sõbruneda niivõrd huvitavate ja andekate inimestega, kellelt kõigilt on midagi õppida. Suurepärane võimalus arendada oma sotsiaalseid oskusi kui ka iseseisvust, saada teadmisi kõikvõimalikest valdkondadest,” ütles Nataly Sofie. “Ükskõik, mis teemaline noortevahetus toimuma peaks, osaleda tasub alati!”
Marleen Začek
Hiiumaa gümnaasiumi vilistlane

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411