Reede, juuli 19, 2019
 

Rahva toetus suurem?

Euroopa Parlament valis teisipäeva õhtul Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjoni järgmiseks presidendiks. Kokku andsid Euroopa Parlamendi saadikud 733 häält, valituks osutumiseks oli vaja 374 häält. Von der Leyeni poolt hääletas 383 saadikut, vastu 327 saadikut. Erapooletuks jäi 23 europarlamendi saadikut ning üks hääl oli kehtetu.
Huvitav oli jälgida samal ajal sotsiaalmeedias toimunut. Uudist, et Ursula von der Leyen kandideerib Euroopa komisjoni presidendiks, kommenteeriti kolme emotikoni ehk tujukujuga: meeldib, armastan, vihane.
“Meeldib” ja “Armastan”, olid kuskil kella nelja ajal kui von der Leyenit veel kuulati, kõvas ülekaalus: 5304+590 ehk 5894 poolthäält vs 592 vihast kommenteerijat.
Õhtul, kui von der Leyen oli napi häälteenamusega juba presidendiks valitud, olid uue uudise juures sama liiki tujukujud. Ei ühtki “Ohhoo!”d või “Hahaa!” märki “Kurvast” rääkimata.
Seekordsel vaatlushetkel oli 12 896 tujukuju “Meeldib”, 1202 kommenteerijat teatasid “Armastan” ja “Vihane” ütlesid 1640 kommenteerijat. Kui tujukuAjud häälteks ümber konverteerida, teeb see kokku üle 14 000 toetajat ja paar tuhat vastast.
Praegune president Jean-Claude Junker koos oma vigade ja voorustega saab nüüd ehk töökoha, kus ta pole enam nii suure meediatähelepanu all ja saab rahuliku portveini manustada.
Nimelt pidas Briti keskpanga president Mark Carney juunis traditsioonilise finants-aastat kommenteeriva kõne, kus viskas nalja Euroopa Komisjoni presidendi aadressil. Oma kõnes rahandusminister Hammondi poole pöörduses ütles ta: “Ma olen muide märganud, et Jean-Claude Juncker otsib varsti uut töökohta. Ja ma arvan, et talle meeldib portvein juba varahommikul. Lihtsalt mainin. Jätan selle idee siia lihtsalt õhku.”
Loodame, et uuel presidendil seda viga pole. Tema rõhuasetused, Euroopa kliimaseadus ja heitkoguste vähendamine, sooline võrdõiguslikkus ja võitlus naistevastase vägivallaga on sümpaatsed. Samuti nagu humaanne piiripoliitika, aga vastukaaluna ka Frontexi võimestamine.

19. juuli 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411