Teisipäev, juuli 23, 2019
 

Õpilaste visa töö viis õppereisile

erakogu
Käina kooli 75. lennu õpilased viisid täide oma unistuse ja käisid Itaalias õppereisil – unistuse täitumise nimel tegid noored tööd ja kogusid raha.
Ettevalmistused nädalaseks Milano reisiks algasid juba aasta varem. “Me tahtsime lõpureisiks kuskile kaugele ja uhkesse kohta minna,” rääkis sel kevadel Käina kooli 9. klassi lõpetanud Johannes Tammerand.
Seda, et reisimiseks on raha vaja, mõistsid noored samuti ning olid valmis selleks ise võimalikult palju panustama. Nad tutvustasid oma ideed, reisida välismaale ja selleks vajaminev raha ise teenida, klassijuhatajale ja lapsevanematele, kes peale pisikest kaalumist mõttega kaasa läksid.
Klassijuhataja Maiu Hiis kiitis 75. lennu õpilasi: “Nad on hästi tegusad ja kui nad midagi pähe võtavad, on nad hästi eesmärgikindlad ja valmis selle nimel pingutama.” Hiis leidis, et need omadused on tänapäeva noorte hulgas harv nähtus.
Klassijuhataja rääkis õpilastele, et varasematel aastatel on lõpuklassid lõpureisi toetuseks küsinud Käina osavallalt tööd. Õpilased uurisid asja ja osavalla haldusjuht Tõnu Koppel leidiski sobivad heakorratööd. Nii koristasid õpilased eelmise aasta kevadel Kassari supluskohast adru, riisusid üle Käina alevi haljasalad ja surnuaia ning värvisid ära osavalla bussipeatused.
Noorte plaanile elati kaasa
Lisaks tuli asjaosalistel mõte avada laatadel ja muude sündmuste ajal annetusmüügilett.
Hiis rääkis, et õpilaste pakutu võeti igal pool väga hästi vastu: “Laadakorraldajad olid hästi toetavad ja nad pigem ikkagi aitasid meil seda müüki läbi viia, mitte ei püüdnud ise kasu teenida.”
Mullune Käina kevadlaat oli esimene, kuhu omaküpsetatud kookide-pirukatega mindi. Kuuldes, milleks õpilased oma kaupa müüa soovivad, otsustas laadakorraldaja, et ei küsi neilt osalustasu.
Õpilased valmistasid sildi, millel kirjas “Ostuga toetad meie lõpureisi välismaale” ja see tõmbas paljude ostjate tähelepanu. Muide, nii mõnigi laadaline otsis tuttavat küpsetisteletti ka järgmistel laatadel. Kokku käisid õpilased oma kaupa müümas kaheksal korral: Kila-Kola laadal, mullusel Hiiu Folgil, käsitöölaatadel ja mujalgi.
Õpilased tõdesid rõõmuga, et paljud ostjad elasid noortele kaasa. “Hästi paljud küsiti, kuhu meil on plaanis minna ja kui palju raha juba koos on,” rääkis Stiina Lepamaa. Stiina, kes Hiiu Folgil müüma sattus, meenutas, et folgipubliku seas oli ka palju välismaalasi, kellele tuli siis inglise keeles selgitada, milleks nad raha koguvad.
“Meil on väga toredaid ja armsaid inimesi siin saare peal, kes laste ettevõtmisi toetavad,” on klassijuhataja Maiu Hiis ja tema õpilased tänulikud kõigile, kes reisi teokssaamisele kaasa aitasid. Näiteks tasus Käina osavald heakorratööde eest osa lennupiletite maksumusest, kaitseliit andis kasutada õpilastele telgi ja mitmed laadakorraldajad ei küsinud laadamaksu, kui kuulsid noorte eesmärgist.
Ka Käina kooli juhtkonna mõistva suhtumiseta poleks õpilaste reisileminek õnnestunud – toimus see ju aprillis st õppetöö ajal.
“Ja muidugi ka kodud– lapsevanemad olid väga abivalmid ja toetavad,” lisas Hiis, et kogu ettevõtmine toimus tänu koostööle.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411