Reede, juuli 26, 2019
 

Õpetaja: Kõpu balletitunnid loovad erilise õhkkonna

Vallo Toomla
Teist suve korraldas balletiõpetaja Eike Ülevain balletitunde Kõpu rahvamajas.
“Nädalajagu koostantsimist loob erilise õhkkonna, tasu pingutuse eest on rõõm saavutatust,” võttis  Ülevain tehtu kokku. “Kogesime taas klaverisaatja Kristiina Kiviliga, et balletinädal toob kokku toredad inimesed ja imeilus Kõpu rahvamaja on selleks otsekui loodud.”
Balletitundidest sai osa veidi üle 30 lapse, kellest kümme osales ka mullu. Lapsed harjutasid kahes vanusegrupis, 4–7aastased ja 8–12aastased. “Nagu ka mullu, oli rõõm, et nende hulgas oli poisse,” ütles Ülevain.
Mõlema lastegrupiga jõuti nädala lõpuks valmis üks tants. “Kuna nüüdisaja ballett kasutab palju ka teiste tantsustiilide, samuti akrobaatika elemente, siis seda silmas pidades said ka tantsud loodud,” selgitas balletiõpetaja. Lisaks said ka lapsed ise endale koreograafiat luua.
Tänavu kutsus Ülevain balletitreeningutele ka täiskasvanuid ja huvi oli – osalejaid oli kümmekond, noorim 14aastane ja vanimad keskeas.
“Kõik tõdesid, et ballett on tõsine treening, samuti avaldati lootust, et saaks ka järgmisel suvel trenni teha,” vahendas Ülevain osalejate tagasisidet.
Osalejate hulgas oli nii kohalikke kui suvehiidlasi ja erinevalt eelmisest aastast ei pidanud seekord keegi ukse taha jääma.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411