Teisipäev, juuli 30, 2019
 

Nukuema sünniaastapäev tõi nukuteatri saali täis

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
22. juulil saanuks 90aastaseks Kärdla nukuteatri asutaja, nukunäitleja ja nuku­meister Lea Sibul-Poola (1929–2018), keda hellitavalt ka Nukuemaks hüüti.
Lea sünniaastapäeva tähistas teater etenduse ja temale pühendatud näitusega. “Lea omal ajal pidas väga teiste sünnipäevi meeles ja üllatas neid alati, kas siis oma legendaarsete kapsapirukate või originaalsete tervitustega,” meenutas teatri praegune juht Kersti Ojasalu.
Etendusele “Kaks ahnet karupoega” müüdi ligi sada piletit ja seda tuli suure publiku­huvi tõttu korratagi. “Meil oli algul plaanis üks etendus, kuid inimesi tuli nii palju, et tegime lisaetenduse,” selgitas Ojasalu, et temalegi üllatuseks oli huvilisi palju. Ta tunnistas, et ei osanud nii suurt huvi oodatagi ja avaldas tänu kõigile külalistele ja nukuteatri abilistele, kelleta see päev poleks õnnestunud.
Peol olid kohal Lea näiteringis käinud lapsed, sõbrad ja kolleegid. UNIMA Eesti keskuse juhatuse esimees Riina Buldas ja Kehra nuku­teatri eestvedaja Margit Aasmaa meenutasid oma koostööd Leaga ja soovisid Kersti Ojasalule jõudu Lea elutöö jätkamiseks.
Heade soovide ja lilledega olid kohal ka Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann ning Hiiu valla kultuuri ja vaba aja keskuse juhataja Pilleriin Altermann.
Mati Lepna luges ette tervituse luuletaja Ave Alavainult, kes ise ei saanud kahjuks kohale tulla.
Näitus “Lea Sibul-­­Poola 90” koos Lea esimese oma­valmistatud teatrinuku kutsikas Muriga jääb Kärdla nukuteatrisse üles vähemalt augusti lõpuni.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411