Reede, juuli 5, 2019
 

Meditsiinitehnika uueneb, aga arstid…

Hiiumaa haiglal on rõõmusõnumeid. Äsja sai haigla sünnitusosakond uue kardiotokograafi ja juba töötab uus röntgeniaparaat.
Haigla juhatuse liige Tõnis Siir ütles, et uus röntgen on üks samm haigla seadmete koondamisel diagnostikakeskuseks. Paari aasta pärast algab haigla juurde rajatava tervisekeskuse ehitus. See ehitatakse haiglaga sisuliselt kokku ning siis on diagnostikaseadmed ka perearstidel n-ö käeulatuses. Patsientidest rääkimata.
Juba praegu saadetakse Hiiumaa haiglas tehtud tomograafipildid PERHi ja meie arstid saavad nõu pidada sealsete arstidega. PERHil on plaan soetada kõigile haiglatele sarnased diagnostikaseadmed, et nii pealinna haigla kui kõigi kolme tütarhaigla arstid saaksid omavahel uuringuandmete üle arutleda. Järgmine etapp, mille PERH juba välja käinud, on juba telemeditsiin.
Ilmselt ongi Hiiumaa tulevik telemeditsiin. Kirurgi nuga küll ei ulatu patsiendini ekraani kaudu, aga tugi arstile on ju olemas.
Siiski ei tahaks me siin, Hiiumaal, jõuda selleni, et kui jääd haigeks, tuleb minna tühja tuppa, istuda ekraani ette ja pealinna arstile oma tervisemuret kurta.
Sõbraliku silmavaatega perearsti ei asenda ükski ekraan ja ka eriarsti kohaolek on hädavajalik. Ikka selleks, et patsiendil parem oleks – inimlikku kontakti ekraan vähemalt esialgu ei asenda.
Arstiks õppivad noored siin küll praktikal käivad, aga kuidas neid jääma meelitada… Hiiumaa valla pakutud 200 eurot kuus on tõesti tore lisaboonus, aga kas sellest piisab.
Tänases lehes kirjutab Indrek Neivelt, et puhas vesi, mõistlik kliima ja võimalus oma aias endale mürgivaba toitu kasvatada muutuvad aina suuremateks väärtusteks. Ehk toovad just need võimalused terviseteadlikud arstid just meie saarele elama?

5. juuli 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411