Teisipäev, juuli 30, 2019
 

Männaka mahelauda tee saab tolmuvabaks

Aprillis tegi Hiiumaa vald maanteeametile ettepaneku teha tolmuvabaks Männaka mahelauda esine tee – augustis saab 670meetrine teelõik pinnatud.
Lahenduse leidmiseni kulus maanteeametil seega vaid neli kuud. Lisaks maanteeameti algsetele plaanidele ehitatakse augusti esimeses pooles tolmuvaba kate Valgu–Lelu–Leemeti tee 670 meetri pikkusele lõigule OÜ Männaka mahelüpsi­lauda juures.
Töö kogumaksumus on 35 000 eurot ning ehitajaks on AS Tariston ning rahastajateks Hiiumaa vald, maan­teeamet ja OÜ Männaka. Maanteeameti Lääne regiooni teehoiuosakonna juhataja Hannes Vaidla ütles, et antud teelõik lisati teehoiutööde loetellu eriotsusega. “Saime seda teha, kuna summa ei ole suur ning vald ja erasektor investeerivad samuti,” selgitas Vaidla.
Piimakarja pidava OÜ Männaka omaniku Martin Vallikivi mure tolmava tee­lõigu pärast sai vallavalitsusele teatavaks juba rutiinseks kujunenud ettevõtete külastuskäigu ajal. Nimelt rikub tolm uusi ja hinnalisi lüpsiseadmeid.
Aprillis tegi vald maanteeametile ettepaneku teha teelõik tolmuvabaks. Tollal ütles Vaidla Hiiu Lehele, et valla kiri oleks pidanud tulema veidi varem: “Taotluse võtsime loomulikult vastu, aga kuna tegemist on eelarveprotsessi keskel oleva asjaga, siis nii kiiret otsustuslahendust ei saa tulla.”
Samas lubas ta, et igal juhul tuuakse selle teelõigu pindamine kavades ettepoole ja leitakse lahendus.
“Rõõm, et maanteeamet sellisele koostööpakkumisele paindlikult ja kiirelt reageeris,”  oli Hiiumaa vallavanem Reili Rand rahul. “Kolmepoolse koostöö tulemusena sai lahenduse üks väike, kuid oluline teelõik, mis muidu oleks oma järge riigi plaanides kaua ootama pidanud.”
Teetööde tõttu piiratakse kiirust
Vaidla andis lehele ülevaate sellesuvistest teehoiutöödest Hiiumaal. Kruusateede remont on Vaidla sõnul sujunud plaanipäraselt ja tööd lõppevad koos juulikuuga.
Kokku remonditakse saarel tänavu 7,8 kilomeetrit kruusateid: 5 kilomeetrit Nõmba–Silde, 2 kilomeetrit Harju–Leisu ja 800 meetrit Nurste–Kuriste teed.
Juuli keskel alustas AS Eesti Teed pindamis­töödega, mis kestavad augusti teise pooleni. “Ette­valmistustööde käigus tehakse profiiliparandustöid, millele järgnevad objektide kaupa korduspindamised,” selgitas Vaidla.
Kokku pinnatakse Hiiumaal 61 kilomeetrit maanteed.
Eilsest algasid pindamistööde tõttu liikluspiirangud Suuremõisa–Käina–Emmaste maanteel Kalgil ja Emmaste–Luidja maantee Reigi–Nõmme–Mänspe lõigul. Mõlemal lõigul kehtestatakse kiirusepiirang.
Augusti esimesel poolel ehitab AS Eesti Teed tolmuvaba katte Palade–Tubala tee 1,8 kilomeetrisel lõigul.
Augusti algusesse on planeeritud ka ribapindamise­töid 11 000 m2, mida teeb AS Tariston.
Jätkub hange ehitaja leidmiseks, kes likvideeriks külma­kerkekahjustused Helter­maa–Sarve–Aruküla teel, kohas, kus on metsa­materjali laoplatsi väljasõit.
Lähiajal selgub ka liiklusohtliku Emmaste surnuaia parkla ehituse töövõtja, tööd on planeeritud augustikuusse.
Hiiu maakonna riigimaantee parendamiseks kulub sel aastal 1,4 miljonit eurot.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411