Neljapäev, juuli 4, 2019
 

Liikuv taluturg kogub Hooandjas jõudu

Harda Roosna | Hiiu Leht
Ettevõtjad Margit Pruul ja Helen Teigar tahavad luua mobiilse taluturu, mis sõidaks kohale just sinna, kuhu vaja ja küsivad idee teostamiseks tuge Hooandjas.
Katseid taluturgu pidada on saarel ju tehtud, näiteks Kõrgessaares, Viskoosas ja Lehtmas. Nüüd nendib Margit Pruul, et kuigi suvekülalistel huvi kohaliku kauba vastu on, lahendus, ostja seisab paigal ja ootab rahvast, hästi ei tööta. Nii mõtlesid nad koos Helen Teigariga välja n-ö ratastel taluturu, mis läheb kohale just sinna, kus rahvas koos: kontsertidele, külapäevadele, laatadele… Triibuvineerist moodulitena lahtivõetav mobiilne taluturg on laudade, varikatuse ja riiulite süsteem, mida on hõlpsalt võimalik uude asukohta paigaldada.
“Väike- ja talutootjad, keda on neljakümne ringis, saavad sellega võimaluse Hiiumaa sündmustel oma toodangut pakkuda,” selgitab Margit Pruul.
Mõlemad kinnitavad, et nende kogemustepagas on piisav, et käima tõmmata taluturg, kust nii kohalikud, suvehiidlased kui saare külastajad saaks otse tootjalt soodsalt värsket hooajalist toidukraami.
Juuli lõpuks loodetakse Hooandjas kokku saada 2000 eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411