Neljapäev, juuli 4, 2019
 

Koduvõistluselt kolm poodiumikohta

Teele Rehe
Teele Rehe
Teele Rehe
Laupäeval startis Käinas Hiiumaa 1+1 rahvasprindil kokku kaksteist hiidlast, koju jätsid nad kolm poodiumikohta – ühe kulla ja kaks pronksi.
Kõrgeima poodiumikoha saavutas hiidlastest Rauno Rappu, kes sõitis Sport-klassis. Rappuga samas klassis jäid kolmandaks Peeter Kaibald kaardilugeja Triin Hanikatiga kaotades Rappule ligi kahe minutiga.
2WD-V klassis saavutas kolmanda koha Marko Eespakk koos kaardilugeja Eva-Lota Eespakiga.
Võistlusklassi kiireim oli Mihhail Borunov, kellele Eespakid kaotasid 15 sekundiga.
Hanikati sõnul pakkus Hiiumaa 1+1 rahvasprint rohkelt uusi kogemusi ja ta jäi võistlusega väga rahule. “Rada oli hästi tehtud, oli juba eelmisest aastast tuttavaid kohti kui ka täiesti uusi elamusi,” tõdes Hanikat. Tal jagus rohkesti kiidusõnu korraldajatele selle eest, et nad on valmis pakkuma hiidlastele võimaluse tulla kodust välja ja nautida sündmusterohket päeva raja ääres.
Ago Eller korraldas Hiiumaa rahvasprint juba teist korda. Küsimusele, kuidas ta ise ettevõtmisega rahule jäi, vastas Eller, et sel aastal sujus kõik paremini kui mullu.
Kiiruskatsed
29. juunil aset leidnud rahvasprint toimus 1+1 versioonis. Võisteldi kahel kiiruskatsel, mida läbiti kumbagi kolm korda ning kõik katsed läksid arvesse.
Samuti oli võimalik sõita koos kaardilugejaga ja seda võimalust mitmed ekipaažid ka kasutasid.
Esimene võistlustrass Käina alevi vahel oli sõitjatele tuttav juba eelmisest aastast. Kiiruskatse sai alguse Käina kardirajalt ja sealt suunduti alevis asuvatele tänavatele. Kogu trassi pikkus oli hinnanguliselt 3100 meetrit ja rada 99 protsendi ulatuses asfaldil.
Teine võistlustrass sõideti Nõmme küla teedel. Kogu trassi pikkus oli hinnanguliselt 2500 meetrit ja rada 95 protsendi ulatuses asfaldil.
Hoolduskeskus asus taas vanal Hiiumaa EPT territooriumil, Käinas Mäe platsil. Hiiumaal pole varem sellises formaadis ja nii suure asfaldi osakaaluga rajal võistlust korraldatud.
Hiiumaa rahvasprint oli EAL karikavõistluste, Lääne regiooni meistrivõistluste ja M&L Liiga karikaarvestuse etapp.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411