Reede, juuli 19, 2019
 

Kagadze sai betoonile serdi

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Nädal tagasi sai osaühing Kärdla betoon kätte tootmisohje sertifikaadi ja esimest korda tehakse saarel betooni, mida saab kasutada kõrgemate nõuetega ehitusobjektidel.
Ettevõtte juhatuse liige Martin Kagadze rääkis, et kogu tootmine vastab nüüd Eestis kehtestatud tootmisstandarditele ja sertifikaat annab võimaluse osaleda ka riigihangetel. Varem pole tema teada sertifitseeritud betooni Hiiumaal toodetud.
Ta tõi näiteks, et suurte ehitusobjektide, Käina elamusekeskuse Tuuletorn ja Pargi tänava sotsiaalkeskuse betoonitöödeks ei pea enam betooni mandrilt sisse vedama. “Praegu tuuakse kõik mandrilt sisse,” ütles Kagadze.
Algul varustas Kärdla betoon väiksemaid ehitusobjekte, millel ei ole nii kõrgeid nõudeid rakendatud. “Praegu toodame kõikidele nõuetele vastavat betoonisegu, enne tootsime ka, aga betoon ei olnud niiöelda kontrollitud,” selgitas Kagadze.
Sertifikaadiga kaasneb nõue, et kogu tootmisahel peab olema jälgitav. Ka kõik betoonis kasutatavad täitematerjalid, tsement, liiv ja killustik peavad omama materjalisertifikaate.
Betoonitehase ostis Kagadze sel kevadel vaid kaks aastat töötanud osaühingult Hiiu Betoon. “Nad ei saatnud tootmisega hakkama, ka puudus neil sertifikaat,” ütles
Kagadze.
Ümberkolimine ja ehitus algasid aprillis, tootmine juunis. Kärdla betoonitehas asub Padu-Alato tee ääres ja annab tööd kolmele töölisele. Samas kõrval on saarlaste päikese-elektrijaam.
2017. aasta avatud OÜ Hiiu Betoon ehitati Palukülla. Ette-võtte juhatuse liige Rasmus Põial ütles toona Hiiu Lehele,
et betooni müüvad nad odavamalt kui see maksaks mandrilt tuues.
Vaid kaks aastat tegutsenud ettevõtte 2018. majandusaasta aruandes kirjas 199 000eurone müügitulu ja 26 000eurone kahjum.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411