Teisipäev, juuli 23, 2019
 

Jahtklubile Dago kuld ja hõbe

Janis Spurdzins
Hiidlaste jaoks lõppes tänavune “purjetajate laulupidu”, igasuvine suursündmus, Eesti vanim ja suurim purjetamisvõistlus Muhu väina regatt suurepärase tulemusega.
Esimest korda Muhu väina regati 62aastases ajaloos jagasid suurimate avamerejahtide poodiumikohti Hiiumaa jahtklubi Dago alused – kuldmedalid Olympicu meeskonnale ja hõbedad Postimees meeskonnale.
Regati uudistes kirjutatakse, et suurimate avamerejahtide ORC I grupis enne viimast võistluspäeva lahutas esikolmiku jahte vaid kaks punkti.
Jõuliselt eesmärgi ehk võidule liikunud senine liider, Dago jahtklubi jaht Olympic Tiit Vihuliga roolis sõitis kogu sõidu kindla eesmärgiga regatt võita. See neil ka õnnestus, kuigi neile järgnes tihedas konkurentsis ja võrdse arvu punktidega (16) teiseks tulnud Sven Nuutmanni jahiga Postimees Sailing Team, samuti Dago jahtklubist. Poodiumi kolmanda koha võitis Haapsalu Jahtklubi jaht Matilda 4 Koit Pautsiga roolis, vaid üks punkt lahutamas teisest kohast.
Jahi Olympic roolimees Tiit Vihul ütles korraldajatele antud intervjuus, et nende meeskonna eesmärk regatile tulles oli võita, kuid kindlasti oli see eesmärk ka teistel. “Nagu enne regatti arvata oli, et võitlus esikoha pärast saab väga tihe olema, näitas ka võistluse esimene pool, et neli jahti olid teistest natuke üle. Võistluse edenedes jäid poodiumi pärast võitlema kolm jahti. Viimast etappi sõitma minnes oli meie taktika hoida esmane konkurent Postimees Sailing Team tagapool, sellega ei teinud me neile kindlasti rõõmu, kuid oma ülesande täitsime sajaprotsendiliselt. Me ei saa ütelda, et me milleski palju paremad olime, sest esikolmik oli kõik ühe punkti sees – küllap oli õnn meie poolel seekord. Võitma me tulime ja võit tuli, kuid kindlat ei olnud loomulikult midagi, sest häid ja võrdseid jahte on palju.”
Peavõistlusjuht Andres Taltsi sõnul soosis ilm tänavu purjetajaid väga. “Kuigi valdavad olid regati ajal nõrgad tuuled ja kogeda sai ka tunde kestvaid tuulevaikust, siis see ongi avamerepurjetamine – tuleb osata purjetada igasugustes oludes,” ütles Talts. “Purjetajate tagasiside ja tänusõnade põhjal usun, et regatt õnnestus väga hästi!”
Tänavune Muhu Väina regatt saadeti teele 14. juulil Kärdla sadamast, regati parimaid autasustati ja regati lõpetamine peeti laupäeval Pärnu jahtklubis.
Regatil osales 131 jahti viiest riigist – Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Venemaalt.
Kokku võeti mõõtu kaheksas võistlusklassis: ORC I, ORC II, ORC III, ESTLYS I, ESTLYS II, ESTLYS III, FOLKBOAT ja OPEN 800.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411