Teisipäev, juuli 30, 2019
 

Hooaja tantsupidu ja palju muud

erakogu
erakogu
Lõpp oli tempokas – nii võtab Tt-stuudio 14. hooaja kokku tantsuõpetaja Tiina Kaev.
Kui emadepäeva kontsert maikuus peetud sai, oleks võinud ju hooajale joone alla tõmmata, aga kus sa sellega. Puhkama said jääda ainult kõige nooremad põhirühmad ja ettevalmistusrühmad. Suurematel tuli veel oma­jagu tööd teha, sest ees ootasid mitmed esinemised.
XX Tallinna võimlemispidu
31. mail pakkisid kohvrid Tt-stuudio viienda rühma tüdrukud – ees ootas kolm päeva Tallinnas. Osalesime Tallinna võimlemispeol “Maailma aeg”. Kontsert toimus 2. juunil Tallinna velotrekil.
Kuna esitamisele tulid ka tantsupeoks õpitud kavad “Rabahaldjas” ja “Must madu”, oli see tore võimalus teha tantsupeoks väike eelproov. Lisaks oli see hea võimalus ka neile, kes sel korral tantsupeo tihedas konkurentsis suurelt peolt koju jääma pidid, et kogu suur töö ja vaev poleks tundunud asjata.
Tule tulemine-­olemine-minemine
Tallinnast tagasi kodus, ootas ees kohe huvitav päev. 4. juunil tegi Hiiumaale ringi peale XX tantsupeo “Minu arm” tuli. Tule vastu­võtmisel ja saatmisel olid kaasatud kõik rühmad, kes tantsupeokarusselli kaasa tegid. Tt-stuudio kolmas, neljas ja viies rühm ning naisvõimlemisrühm Liine olid täies ehtes ootel Kärdla linnapargis, et kahe tantsuga tuld tervitada. Õhtul pidasid kõik tantsijad üheskoos Orjaku sadamas maha ühe ilusa peo ja saatsid koos päikeseloojanguga tantsupeotule purjelaevaga HiiuIngel Läänemaa poole teele. Peol esitasime kõiki tantsunumbreid, mida olime tantsupeoks selgeks õppinud ja natuke rohkemgi.
TUL-100 Helsingis
Samal aastal, kui meil Eestis toimub üldtantsupidu, tähistab Soome Sprodiselts TUL oma viie või nulliga lõppevat sünnipäeva. Juba mitmendat korda on peole oodatud ka võimlejad Eestist oma tantsupeokavadega. Sel aastal oodati naisvõimlejaid kavaga “Rukkirääk” ja naisvõimlemisrühm Liine haaras võimalusest rõõmuga kinni. Nii sõitsimegi 14. juunil Tallinna sadamasse, kus liitusime enam kui sajaliikmelise Eesti esindusega.
Pidu peeti Helsingi jäähallis, kus esines kokku ligi 2500 harrastusvõimlejat üle Soome. Lisaks veel meie, eestlased. Võimlejate vanus ulatus beebieast kuni pensionäri­eani välja.
XX tantsupidu “Minu arm”
Tiina Tantsustuudiost sõitis Tallinna suurele peole neli rühma võimlejaid: Tt-stuudio kolmas, neljas, viies rühm, igaühes kaheksa neidu, sama palju oli neid ka naisvõimlemisrühmas Liine – kokku seega 32 võimlejat.
Meie ajutiseks koduks sai peo ajaks Tallinna Pae gümnaasium ja minu, õpetaja Tiina käest võtsid juhtohjad enda kätte tublid saatjad ja rühmavanemad. Minul omakorda olid täita kohustused peo kunstilises toimkonnas võimlemise liigijuhi assistendina. Seepärast ma oma rühmadega koos elada ei saanud. Kohtusime aga igal päeval staadionil, kus saime hetkeks ka muljeid jagada ja mina end võimlejate toimetustega kurssi viia.
Platsil said meie rühmad väga ilusti hakkama, kuna kodus olime suure töö ära teinud. Lisaks oli peaaegu kõigil juba nn suure platsi kogemus olemas, mis on alati suureks abiks.
Ka ilmataat rõõmustas pidulisi terve nädala. See väike sahmakas vihma, mis ühes proovis ja ühel kontserdil veidi kastis, ei mõjutanud peotuju ja koju sõitsime veidi väsinute, kuid õnnelikena.
Rõõm, et meid oodatakse
Meie suuremate ettevõtmiste vahele mahtus hulganisti esinemisi kodusaarel: Kärdla põhikooli ja Hiiumaa gümnaasiumi lõpuaktus, Hiiumaa lastefestival, haridus­ministri Hiiumaa visiidi rahvus­vaheline seminar, Hellamaa jaanituli, represseeritute kokkutulek Kärdlas ja paljud muud peod.
Mõni neist oli juba pikalt ette teada, aga oli ka kutseid, mis tulid äkki kuskilt ja mis vajasid kiiret reageerimist – hakkama saime!
Kuna harjutame terve aasta usinalt trennisaalis, oleme rõõmsad esinemiskutsete üle. Tore on ju, kui saame õpitut näidata ja oma tantsudega rõõmustada nii kohalikku publikut kui ka saare külalisi.
Nüüd on aeg puhata ja uueks hooajaks energiat koguda!
Tt-stuudio soovib kõigile ilusat suve jätku ja kohtumiseni sügisel!
Tiina Kaev
Tt-stuudio õpetaja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411