Teisipäev, juuni 11, 2019
 

Viigipuu teeneid tunnustati looduskaitsja märgiga

Marko Mägi
VIKTOR BURKIVSKI
VVärske loodus­teaduste magister Riin Viigipuu (24) pälvis suure loodus­huvi ja aktiivse loodushoiualase tegevuse eest noore looduskaitsja märgi.
Pühapäeval kuulutati Tallinnas Energiakeskuses toimunud keskkonnaministri vastuvõtul välja selle aasta keskkonnakäpad ja noored looduskaitsjad.
Riin Viigipuu ütles Hiiu Lehele, et noore looduskaitsja märk oli meeldiv üllatus ning innustus edaspidiseks.
Viigipuud tunnustati esindusliku osalemise eest bioloogiaolümpiaadidel. Riin Viigipuu esines edukalt vaba­riiklikel olümpiaadidel, ühtlasi olles teerajaja kui esimene Hiiumaa õpilane rahvusvahelisel bioloogia­olümpiaadil.
Riin on käinud abiks ornitoloogia­talgutel ja aidanud kaasa Eesti linnustiku uurimisele, uurides müra mõju lindudele. Veel vahendab ta Linnuvaatleja.ee portaalis Birdlifei uudiseid ning tutvustab loodusteemalisi postmarke Hiiu Lehes. Sügi­seti on ka mitmel aastal käinud abiks Kabli linnujaamas. “Riin on väärt noore looduskaitsja märki, sest on suure loodushuviga ning aktiivne Eesti looduse hoidja,” kirjutatakse tema tunnustamiseks esitamise kirjas.
Magister tehtud, edasi doktorisse
31. mail kaitses Riin Viigipuu Tartu ülikoolis oma magistri­tööd. Tema uurimustöö teemaks oli müra mõju lindude sigimiskäitumisele ja juhendajaks Tartu Ülikooli zooloogia­osakonna vanemteadur Vallo Tilgar.
Magistritöö nimi on “Inimtekkelise müra ja linnastumise mõju rasvatihase (Parus major) käitumisele haudumisperioodil” ning seda kajastas ka mullu 15. oktoobril eetris olnud ERRi saade “Osoon”.
Lisaks kuulub Triin Viigi­puu lindude käitumis­ökoloogia töörühma ja tema vahendatud uudiseid saab lugeda veebilehelt www.linnuvaatleja.ee
Hiiu Lehele ütles Triin Viigipuu, et loodab sügisest jätkata haridusteed Tartu Ülikooli doktorantuuris.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411