Reede, juuni 28, 2019
 

Vastne tenniseväljak ootab mängijaid ja treenerit

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Teisipäeval avasid Emmaste spordiklubi liikmed ja külalised kvaliteetse katte saanud uue ilmega tenniseväljaku, mis oli valla kaasava eelarve võiduidee.
Emmastes tegutseb aktiivne spordiklubi ERNST, kus treenivad nii noored kui ka täiskasvanud. Põhialadeks on kergejõustik ja jalgpall, nüüd lisandus võimalus mängida tennist.
“Tegelikult oli sama koha peal väljak, aga see oli juba ajahambast puretud, kivid paistsid, väljakul olid augud sees – ega siin mõnus mängida olnud,” selgitas klubi üks asutajaliikmeid Margus Kastein.
Toosama tenniseväljak valmis 2006. aastal, pandi käima treeningud ja harrastajaid lisandus. Esimesed tennisetunnid toimusid Emmaste vastvalminud spordihallis veel varem, 7. oktoobril 1997 treener Tiiu Masingu juhendamisel.
Emmaste spordiklubi juhataja Tõnis Saarnak rääkis, et üks põlvkond tennisiste kasvas suureks, väljak vananes ja uusi mängijaid peale ei sirgunud.
Kohalikke harrastajaid, kes praegu mängivad, on tema andmetel kümne ringis ja nii kasutavadki väljakut aktiivselt põhiliselt suvehiidlased.
Ka Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja nentis, et praegu veel on tennisehuvilisi suvitajate hulgas rohkem kui kohaliku rahva seas. “Lootus aga on, et luues head tingimused selle spordialaga tegelemiseks, tuleb juurde ka tennisemängijaid ja see spordiala saab taas jalad alla,” lisas ta.
Avamine paarismänguga
Margus Kastein tutvustas pärast lindi läbilõikamist selle kuningliku mängu, tennise, etiketti, reegleid ja varustust. Selleks, et jutt ainult teooriaks ei jääks, olid Hiiumaa tenniseklubi neli naist ja neli meest tulnud uut väljakut katsetama ja oma oskusi näitama. Pealtvaatajad, kelle hulgas ka samal päeval alustanud Hiiumaa töömaleva noored, said jälgida nii meeste kui ka naiste paarismängu. Kastein kommenteeris mängu ja seega said ka need, kes veel selle spordialaga sinasõprust ei pea, mängu käigust aimu.
Väljak valmis nädalaga
Väljaku ehitustööd algasid 16. mail. Esimesed mängu­katsetused said huvilised teha juba maikuus, kuna põhitöö said OÜ Unigrass töömehed tehtud vähem kui nädalaga. “Töövõtja oli teinud korraliku ettevalmistuse ning kohapeal tegutses kiiresti ja tõhusalt,” kiitis Tasuja.
Järeltööd jäid Emmaste Kommunaali, Emmaste spordi­klubi ja Emmaste vaba aja keskuse teha.
Tenniseväljaku uuendamiseks kulus 10 000 eurot, rahastus selleks saadi Hiiumaa valla kaasavast eelarvest. Lisaks panustas klubi, sh nii vabatahtliku töö kui ka sponsorlusena. Klubil on häid sponsoreid, nii eraannetajaid kui ettevõtteid, kes Emmaste spordiklubi varustanud nii tennisepallide, reketite kui ka tenniserõivastega.
“Esiteks peab olema “infra”, siis varustus ja siis treener,” selgitas Margus Kastein, et praegu otsitaksegi Emmastesse tennisetreenerit.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411