Teisipäev, juuni 11, 2019
 

Turvavööta sõitjad said 40 eurot trahvi

Maikuu eelviimasel päeval toimus üleeestiline politseireid, mille ajal kontrolliti juhi kõrvalisi tegevusi autoroolis ja turvavarustuse kasutamist.
Kärdla jaoskonnajuht Moonika Raudsepp ütles, et Hiiumaal avastati kontrolli käigus viiel inimesel kinnitamata turvavöö. Neid karistati lühimenetluse korras 40eurose rahatrahviga.
Rooli taga nutiseadmeid kasutanud sõidukijuhte politsei ei märganud.
Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul on turvavöö kasutajate arv aasta-aastalt suurenenud.
“Siiski paneb muretsema paljude bussireisijate hooletu käitumine, kes jätavad turvavöö kinnitamata isegi siis, kui bussijuht palub seda enne sõidu algust teha,” ütles Loigo. Ta rõhutas, et kui bussis on istmel turvavöö olemas, siis tuleb kindlasti seda kasutada, sest liiklusõnnetuse korral päästab kinnitatud turvavöö suurematest vigastustest.
Loigo sõnul on üha suurem mure see, et osa autojuhte ei suuda sõidukit juhtida nii, et nad on nutiseadmest mõnigi minut eemal. “Nutisõltuvus on sama tõsine probleem kui alkoholi- või narkosõltuvus ja näeme seda ka tänavapildis,” rääkis politseinik. “Iga täiskasvanud inimene, kes sõidutab autoga oma lapsi ja saadab samal ajal sotsiaalmeedias sõnumeid või räägib telefonitsi, peaks mõtlema, mis eeskuju ta oma lastele annab.”
Probleemi ühe lahendusena soovitas ta otsida professionaalset abi, sest nutisõltuvus ohustab nii juhti ennast kui ka teiste liiklejate turvalisust.
“Nende sekundite jooksul, kui juhi pilk on suunatud telefoni ekraanile ja mitte teel toimuvale, on sõiduk sisuliselt ilma juhita,” ütles politseimajor Sirle Loigo.
Sel aastal juhtus Eestis üle 450 liiklusõnnetuse, neis hukkus 24 inimest ja sai vigastada üle 570 inimese.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411